2016 VEDİK ÖNGÖRÜM

 

 • KOÇ-MESHA

(Aswini, Bharani, Krittika 1)

 

Genel:2016 yılının ilk yarısında Jüpiter, mükemmel 5.evde hareket ediyor olacak. Aynı zamanda 9.ev, 11.ev ve 1.eve de bu harika ışıklardan yolluyor. 1.ci ve Jüpiter’in, 9.cu eve bakışı, iyi şansı ve yüksek kişilerden destek göreceğinizi anlatır.

Yabancılar, yabancı ülkelere seyahat, yüksek bilgi, hac, hayat felsefesi, ruhsal bilgiler ve akademik kariyer için uygundur. Guru’lardan fayda göreceğiniz bir yıl…Ayrıca büyük kardeşler, arkadaşlardan da fayda görebilirsiniz. Ancak, Satürn 8.evde, dolayısıyla bir iyi bir kötü transit etkisi altındasınız. Satürn, 8.ci ev gibi zor bir evden adeta Jüpiter’in ışıklarını kesiyor. Satürn bazı yakınlarınızı kaybetmenize yol açabilir.

Rahu- Ketu “kaderin efendileri” ise 5/11 aksında transit ediyor.

 

Aşk ve aile: Bu yıl güzel bir aşk, heyecan, romantizm sizinle…Bu duyguların keyfini çıkartın. Çocukları kapsayan tüm aktiviteler için avantajlı bir süreç. Hamilelik, ya da doğum da güçlü bir olasılıktır. Jüpiter’in 5. ci ev transiti Vedik Astrolojide, kraliyeti, zihnimizi, mantraları ve “poorvapunya” (geçmiş yaşam kredisi)ni temsil ediyor. Bu nedenle geçmiş yaşamdan gelen hediyeler bu yıl sizi mutlu edecek. Ancak Mars’ın 7 ve 8 ci evlerden geçtiği 18 Eylül’e kadar süren uzun dönem Mangalik etki yaratabilir. Evlilik bozan bu etki altında münakaşa ve çatışmalar ciddi sonuçlara gidebilir.

Rahu- Ketu 5-11 aksında bulunuyor. Ketu’nun Upachaya yani büyüyen 11.evden transiti çok uğurlu…Fakat Rahu’nun 11 Ağustos’a kadar, 5.evden geçişi Jüpiter ile birlikte oluyor. Bu kombin çok büyük sürprizlere gebe…Yine de çocuklar ve aşk ve cinsel hayatınızda ani değişimler ve  engellerin sizi sarsabileceğini akılda tutmakta fayda var. Arkadaşlarınızdan sıkça davet alıyor, eğleniyor, bol bol grup toplantılarına katılıyorsunuz…Kaderinizi, varoluş amacınızı hissedebilirsiniz.

 

Kariyer ve finans: Kariyerinizi geliştirmek istiyorsunuz. Hükümetle veya konuyla ilgili otoritelerden projeler kazanma mümkün görülüyor. Satürn’ün, bakışı size daha fazla sorumluluk ve zorlu çalışma veriyor.. Servetinizi artırma konusunda güçlükler var, körü körüne at yarışları, kumar veya lottery oynamayın…  Satürn, Jüpiter’in avantajlarını bile engelleyebilir. Partnerlerden gelecek para, kredi, borçlanma, sigorta gelirleri, miras için de çok avantajlı değil. Yatırımlar açısından dikkatli olunmalı. Finans ile ilgili alanlarda zorluklar, gecikmeler, engeller ortaya çıkabilir. Ancak uzun zamana dayanan hak edilmiş poliçeler kazanç sağlıyor. Satürn ve Mars birlikte hem de Retro olduklarında harcamaları kontrol altında tutmalı…

 

Sağlık: Sevdiğiniz yiyecekleri almanızda bir sakınca yok. Fakat diyetinizi kontrol için sıkı bir uygulama önerilir. Aksi takdirde hazımsızlık, şişkinlik vb. hastalıklar problem çıkarabilir. Her yerde su içmemeniz gerekir. Ancak şişelenmiş ve hijyenik olanlar içilmeli…Mars’ın Satürn ile 8 ci evde özellikle Retro zamanları, 17 Nisan 2016-29 Haziran 2016 arasında, ameliyat ve cinsel hastalıklara dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 • BOĞA (VRİSHABHA)

Krittika (2,3,4) Rohini, Mrigashira (1,2)

 

Genel: Guru yani Jüpiter, 4.eviniz olan Aslan burcunda bulunuyor ve Güneş’le doğal dost asaletle, 8.ev, 10.ev ve 12. ci yani kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna bakarak çok önemli ruhsal gelişmelere imza atıyor. Annenizin mutlu bir dönemi… Eğer anneniz bir hastalıktan acı çekiyor ise, iyileşme var. Merak etmeyin.   Diğer problemlerden de ferahlamış olacaksınız. Oturduğunuz yeri değiştirmeniz mümkün. Rahu ve Ketu 18 ay boyunca 4/10 aksında geçiş yapacak. Rahu’nun Jüpiter ile kavuşumu beklenmedik ani olaylara gebe..Muhtemelen yeni bir daireye, eve, ya da şehre taşınılabilirsiniz. Evinizdeki harika gurup toplantılarından zevk duyacaksınız. Piyango, sigorta karı ve benzeri kazanılmamış parayla ilgili sonuçlar sürprizli. Ruhsal amaçlı, yabancı ve uzak ülkelere seyahatiniz ve burada yararlı deneyimler edinmeniz söz konusu…

 

Aşk ve aile: Aile içi yaşantınız mutlu görünüyor. Sevdikleriniz ve yakınlarınızla sıcak ve dostça ilişkiler içinde olacaksınız. Ancak sevimsiz haber Satürn’ün 7.ci, ortaklıklar evinizden zorlu şartlarda geçiyor olması. Aşk yaşamının sorumluluğunu almanız gerekiyor. Kadersel olduğunu hissettiren ve her açıdan büyümeniz için önemli karmik ilişkilere girebilirsiniz. Esnekliğin gerçek anlamını sabır göstermekle yaşayabilirsiniz. Partnerlerden tüm sınırlamalar, kısıtlamalar, yasaklar bu dönemde yerini anlayışa bırakmak zorunda, yoksa ayrılık çok olası.. Eylül ayına kadar Mars ile Satürn’ün bir arada olduğunu düşünürsek, karamsar bir tablo ortaya çıkabilir. Tartışmalar, üzücü sonuçlara yol açabilir. Satürnyen ve Mangalik baskı “doğru şeyi yapma” arzusu gerekli şeyleri yapmak için gerekli adımları atma dürtüsü getirebilir.24 Mart-13 Ağustos pürüzlü enerjilerin yükseldiği dönem. Özellikle, 17 Nisan 2016—–29 Haziran 2016 tarihleri arasında iyice bunalabilirsiniz.

 

Kariyer ve finans: Statü olarak daha iyi pozisyonlara gelme şansınız ortaya çıkıyor. Kadersel değişim rüzgarları size kariyer değişimi getirebilir. Bazı önemli kimselerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.  Ancak elinize geçen fırsatlar için çok uyanık olmalısınız. Terfilerin tadını çıkartamayabilirsiniz. Emlak yatırımlarından kazanç sağlayabilirsiniz. Piyango, sigorta karı ve benzeri kazanılmamış parayla ilgili sonuçlar sürprizli. Hem Jüpiter hem Rahu aspekti 8.ci evden büyük miras getirebilir. Ortaklıklardan kaynaklanan finans baskısı olası..

 

 Sağlık: Mars’ın, 19 Şubat’a kadar 6. cı sağlık evinizden geçiş yapması nedeniyle, hastalanmadan korunmanın en iyisi olduğunu unutmamanız gerekiyor..Enfeksiyon, yaralanma, üriner sistemin hassas olduğunu görüyoruz. Mars burada düşük , iş koşulları ve ilişkileri stres yaratabilir. Sağlık kontrol altında olmalı. Altınızda çalışanların ve küçük baş hayvanlarınızın da sağlık kontrolleri önemli..

 

 

 • İKİZLER (MİTHUNA)

Mrigashira (3, 4) Arudha, Punarvasu(1, 2, 3)

 

Genel : 11 Ağustos 2016 tarihine kadar Jüpiter pek de yararlı olmayan 3.cü evinizde hareket ediyor olacak. Sizden küçük kız veya erkek kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilişkilerinizde yanlış anlaşılmaktan sakınmalısınız. Yine de kardeşlerle sıcak beraberlikler de mümkün. Kama (arzu ve istekler) evleri, 7.ev, 9.ev ve 11.evle ilgili konular Jüpiter’in yararlarından nasibini alıyor. Açılmış davaları kazanacaksınız. Bildiğiniz gibi hiç kimse devamlı başarılı olamaz. Bu nedenle hayal kırıklıkları sizi fazla etkilemeyecek. Tanrı’ya olan inancınız daha da çoğalacak ve dualara ve ruhsal çalışmalara daha çok zaman ayıracaksınız. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Hatta hac gibi dini yerlere gidebilirsiniz. Bazılarınız yabancı ülkelere gidip orada yaşamaya başlayabilir.

Rahu ve Ketu 18 ay boyunca 3/9 aksında geçiş yapacak. Rahu’nun Jüpiter ile kavuşumu oldukça güçlü ve büyüten bir etkiye sahip. Oldukça hırslı ve cesur bir dönem yaşayabilirsiniz. Pratik bilgi ve arzular, kişisel gayretiniz, babadan etkilenme söz konusu…

Eğitimler, kurslar, satış, pazarlama, ticaret gibi aktiviteler ve küçük kardeşler ile kadersel değişimler yaşanabilir. Babanın hayatı, din, kader, inanç, felsefe, ruhsal bilgi, yabancı ülkeler, hac gibi uzak ülkelere seyahat ve yabancılarla ilgili geçmişten gelen enerjiler açığa çıkıyor.

Dışa dönük hırs,cesaret ve içe dönük ruhsal bilgi almayı istemek arasında mücadeleniz var.

 

Aşk ve aile: 7. Eve bakan Jüpiter partnerlere göz kırpıyor, evlenmek isteyenler için iyi bir zamanlama…19 Şubat’a kadar Mars aşk hayatınızı hareketlendiriyor. Bu dönemde yaratıcılığınızı kullanabilir, çocuk için adımlar atabilirsiniz. 11 Ağustos sonrası Guru yani Jüpiter, 4.eviniz olan Başak burcuna geçecek ve 8.ev, 10.ev ve 12. ci yani kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna bakarak çok önemli ruhsal gelişmelere imza atıyor olacak. İç mutluluk yılın ikinci yarısında çoğalıyor. Ev, anne,aile, taşınmaz mal mülk için iyi bir süreç.

 

Kariyer ve finans: Satürn’ün iş ve rekabet alanında transiti sizi yoruyor. Ofiste ve altınızda çalışanlardan düşmanca tutumlar görebilirsiniz. Çok çalışmak fakat takdir görememek olası. Yaptığınız işten tatmin olmayabilirsiniz. Bu nedenle işten istifa etmeye kadar gidebilirsiniz. Organizasyon, beceri, etkinlik, hizmet odaklı düşünceler, tıp veya şifa alanlarında çalışmak için iyi bir süreç…Ancak Jüpiter desteğiyle, 11 Ağustos sonrası kariyerde ilerleme ve statü değişimi beklenebilir. Gelir ve giderleri ayarlamak için bütçe yapmalısınız. Yoksa giderler daha fazla olup birikimlerden yemek zorunda kalacaksınız.

 

 

                                 

Sağlık:17 Nisan 2016—–29 Haziran 2016  tarihleri arasında sağlığınız her zamankinden daha çok dikkat istiyor…Zayıf ve hassas beden fonksiyonları aniden bozulabilir. Zaten bir hastalıktan acı çekiyorsanız bu ağırlaşabilir. Veya sürüncemede kalabilir. Oldukça endişe yaratabileceği gibi tedavisi çokça da masraf açabilir. Her iki zararlı gezegen Satürn ve Mars 6. cı evde.. Fakat eğer hastalık var ise ve bu hastalık değişkenlik gösteriyor ise iyileşecek. Bunun dışında, erken teşhis kötü neticeleri oldukça azaltacak..Ayrıca yanma ve yaralanma olası..Maceraperest yaşamdan uzak durun. Diyetinize sıkıca sarılın.

 

 • YENGEÇ (KANTAKA)

Punarvasu (4), Pushya, Ashlesha

 

Genel: Jüpiter 2.evinize mükemmel bir ziyarette bulunurken, 6.ev, 8.ev ve 10.evinize de güzel olaylar getirecek olumlu  görünümlerde bulunuyor Servet ve aile evindeki Jüpiter düşmanları yenmek, hayatı kolaylaştırmak ve kariyere ait statü değişikliği konularını destekliyor. Düşmanları ve hastalıkları yenmeye devam ediyorsunuz. Ne yapmak istiyorsanız, yanlışlığa meydan vermemek için detaylı planlamalar yapmalısınız..

Kadersel olaylar 2/8 aksında gerçekleşiyor. Para konusunda doyumsuz ve hırslısınız. Bu dünyanın bana borcu var, düşüncesi sizi beklentilere sokuyor. Aileniz veya eşinizle ortaklaşa para alanlarında geçmişten gelen enerjiler iş başında.. Konuşurken kaba olmamaya özen göstermek gerekir. Para konuları 18 ay sizin uğraşacağınız alan..Mistik konular, Uzakdoğu sporları, ruhsal araştırmalar, ölüm, ölüm ötesi merak konularınız. Mirasla ilgili sorunlar yaşanabilir. Kredi veya borç alırken çok abartmayın.

11 Ağustos sonrası tüm Kama (arzu ve istek) evleriniz çalışacak, cesaretiniz artacak, kardeşlerle sıcak ilişkiler kurulacak. Davalar zorlukla da olsa kazanılacak. Ortaklıklarla ilgili yeni fırsatlar, büyük kardeşlerden iyilikler göreceksiniz. Kazançta artış var.

 

Aşk ve aile: Satürn’ün aşk ve yaratıcılık evinizden geçişi partnerle veya çocuklarla “kadersel” görünen deneyimler yaşayacağınızı gösteriyor. Geleneksel astroloji böyle bir durumda yaşlı kişilerle aşk ilişkilerinin olabileceğini bildirir. Aşk hayatında kendinizi yaralanmış hissedebilirsiniz. Neyi hak edip etmediğinizi sorguladığınız bir dönem…Sevilmediğinizi düşündürecek, çoşkunuzu azaltacak olaylardan etkilenmemek gerekiyor. Özellikle kadınlar, istenmeyen hamilelik ya da kürtaja karşı dikkatli olmalılar. 7.ci eve bakan Satürn, evlilik ve iş ortaklarınla ilgili sıkıntılar yaşanabileceğini gösteriyor. Arkadaşlarla ve gruplarla bazı sürtüşmeler olası. Yeni bir aşk ilişkisi için fırsatlar az. 19 Şubat’a kadar Mars 4. Evinizde. İçsel çatışmalar ve anneye dikkat çekiyor. Bir aile büyüğü veya anne hastalanabilir. Taşınmaz mal mülk konularında artış var. Evle ilgili istenmeyen değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsiniz. 17 Nisan-29 Haziran çocuklara dikkat edin.

 

Kariyer ve finans: Çalıştığınız işte bir terfi veya kazançlı yeni bir iş sizi bekliyor. Gündemde rekabete dayanan imtihanlarda başarı var. İş adamlarının çok kazanacağı yeni yatırımlar gündemde…Askıda kalmış işler yeniden başlıyor. Jüpiter’in 6.cı ve 10.cu eve yaptığı açılar, işinizde ve kariyerinizde başarılar vadediyor. Jüpiter’in Rahu ile servet evinizden transit etmesi, kazançta artış, dalgalanmalar ve beklenmeyen ani olayları gösteriyor.

 

Sağlık: Sağlığınız genelde iyi olacak, ancak Jüpiter’in Retro olduğu zamanlar 8 Ocak- 9 Mayıs tarihlerinde sağlığınız ilgi isteyebilir. Görünümünüz parlayarak öne çıkayor. Herhangi yeni bir hastalık yok. Kronik hastalık varsa düzeliyor. Romatizma, siyatik, gut, ateş ve kalça kemiğine dikkat..Diabet veya tansiyon gibi uzun vadeli hastalıklar kontrol altına giriyor. Ancak, yararlı beslenme bağışıklık sistemini güçlendirecek..Romatizma ve alerjik hastalıklar zaman zaman ortaya çıkabilir.

 

 

 

 • ASLAN (SİMHA)

Magha, Purvaphalguni, Uttaraphalguni (1)

 

Genel: 2016 yılında, Jüpiter‘ in şanslı etkilerinden en fazla yararlanmaya devam eden kişiler Yükselen veya Ay Burcu Aslan‘ da olanlar…Ne yazık ki, Satürn’ün 10.cu bakış açısı Jüpiter’in tam performansını göstermesini engelliyor. (Satürn kendi evinden 3, 7, 10 sayılarak denk gelen evlere bakış açısı yapar). Jüpiter pek iyi sayılmayan 1. evinizi transit ediyor. Fakat görünüm yaptığı en şanslı 5.ev, 7.ev ve 9. evi mükemmel bir şekilde aydınlatıyor. Tanrı’ya olan inancınız daha da çoğalacak ve dualara ve ruhsal çalışmalara daha çok zaman ayıracaksınız. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Hatta hac gibi dini yerlere gidebilirsiniz. Bazılarınız yabancı ülkelere gidip orada yaşamaya başlayabilir. Maddi konfor ve hayatın zevkli tarafını yaşayacaksınız… Kişisel gelişim ,şan, şöhret, şeref duyacağınız bir dönem… Açılan davalarda başarı mümkün…

Rahu-Ketu 1/7 aksında…Daha hırslı olduğunuz bir dönem, ilişkiler açısından bakıldığında yüzleşmeler beklenir.Evlilikte, Jüpiter desteği 11 Ağustos ta kalktığında, ayrılık çanları çalabilir. Ani hareket ve değişimle ilgili olduklarından çok dikkatli olmak gerekir.

Ancak kötü haber, Jüpiter destek te olsa bu dönemde Satürn iyi sayılmayan Ardhasthama Sani olarak bilinen 4.evde olacak. Burada Satürn oldukça korkutucu kabul edilen 8.evde verdiği problemlerin  yarısını verir. Annenin sağlığı, mal-mülk ve temel duygularda ani problem ve değişim yaşanabilir. Depresif ve çalkantılı bir dönem yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ayrılabilir, servet, eş ve yakınlardan üzüntü alabilirsiniz.. Ev,araba değişimleri ve alımları olasıdır.

Aşk ve aile: Eşinizle ilişkileriniz oldukça dostane olacak. Aşk kapıda, çocuk isteyenler yaratıcılıklarını kullansınlar. Bazılarınızın bir oğlu olabilir. . Halen birine bağlı veya nişanlılara evlilik şansı görülüyor.  Yeni beraberlikler olası.. Ancak, Satürn 4. Evinizde aileye ait temel duygularınızı incitmekle meşgul. Özellikle Mars, 19  Şubat’ta Akrep burcuna geçince, sevdikleriniz ve yakınlarınızla yanlış anlaşılmalar mümkün, öfkenizi kontrol altında tutmalısınız. Özellikle 17 Nisan- 29 Haziran arası daha da hassas…İyi şeyler olurken kötü şeylerin de olması hayatın bir gerçeği…

Kariyer ve finans: Satürn’ün göndermelerine rağmen iş hayatınızda çeşitli olasılıklar arka arkaya ortaya çıkıyor. Başarı ya çetin mücadelelerle ve bazen de para harcayarak geliyor. Yeni bir işe veya yeni bir mesleğe başlayabilirsiniz. Ancak olaylar sizin istediğiniz süratte ilerlemiyor. Gecikmeler olası…Fırsatları değerlendirmeye bakın. Politikayla uğraşanlar için yeni imkanlar kapıda. Finans için de mükemmel bir period…Bolluk içinde aşırı bir tüketim içindesiniz. Ölçüyü kaçırmamak ve paranızı korumak da gerekiyor. Eğer daha önce borç yaptıysanız hepsini geri iade edeceksiniz. Eğer ihtiyaç varsa kolaylıkla ödünç alabilirsiniz. Ortaklaşa alanlardan, mal mülk sahibi olunabilir. Taşınmaz mal mülk yatırımları mümkün görülüyor.

Sağlık: Satürn’ün kısıtlamalarında sağlığınız da nasibini alıyor. Guru’nun 1. Evde transiti karaciğer yağlanması ve kilolar için dikkat istiyor. Alternatif tıp, Ayurveda  gibi sağlıkla ilgili bilgilerle  yakından ilgilenin ve gerçekleştirin. Hastalanmadan vücudu korumak parolanız olmalı..Görünüşünüzü değiştirmeye kalkmayın.

 

 

 • BAŞAK (KANYA)

Uttaraphalguni (2, 3, 4), Hasta ve Chitra (1, 2)

 

Genel: Karışık sonuçlar üreten enerjiler yılın ilk yarısına damga vuruyor. Jüpiter ve Rahu’nun 12 evden geçişi, izolasyon ve aniden ortaya çıkan, öngörülemeyen sorunlar ve aksilikler verebilir. 6/12 karmik aks transiti zordur. Gizli ve açık düşmanlar, teşhis edilemeyen hastalıklar ortaya çıkabilir. Kayıplarla ilgili 12. Ev elde olmayan nedenlerden aşırı harcama zorunluğu, finansal zorluklar getirebilir. Ancak Jüpiter’in ve Rahu’nun birlikteliği ruhsal açıdan çok büyüme verebilir. Ayrıca yurtdışında yaşamak, yabancı ülkeler ve yabancılarla iyi kontaklar kurulabilir. Dolayısıyla ruhsal gelişime ağırlık verme, yeni metotlarla yapacağınız bilinçaltına yönelik içsel çalışmalarla kişisel gelişim zamanı. Rüyalar ve içe doğuşların farkındalığına dikkat.. Fedakarlık, içe dönüşün yanında yurt dışı seyahatleri, yabancılar ile iletişim artabilir..

Meditasyon gibi çalışmalara iyice ağırlık vermek gerekebilir.. Aydınlanma yolunda büyük ilerleme var. Fakat 4.ev, 6.ev ve 8.eve görünüm yaparak bu evlere güzel şeyler vaat ediyor.

 

11 Ağustos itibariyle Guru 1 .evinize geçerek, çok şanslı duruma geçiyorsunuz.

Satürn 3. Evinizde transit ediyor. Satürn transiti iletişimde, anlaşmalarda gecikmeler, aksilikler, küçük kardeşlerin, hizmetçilerinizin de sıkıntıda olduğunu gösteriyor. Çocukların sorunlu olduğu dönemler. Şans evine bakan Satürn problem çıkararak babanın sağlığını, yurt dışı seyahatlerinde mutluluğu bozuyor. Sanatla uğraşanlar için ağır çalışma şartları, ani başlangıç ve bitişler söz konusu.

 

Aşk ve aile: Satürn 3 bakış açısıyla aşk evinde yeni sorumluluklar alınacağını gösteriyor. Hamilelik, çocuklar ve yatırımlarla ilgili yorucu deneyimler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatı yabancı ülkelerde , yabancılarla mümkün. Gizli aşklar da gündemde. Flört etme isteği çok yoğun ama Satürn disiplin öneriyor. Aile Jüpiter’den aldığı destekle, sakin ve içe dönük, ruhsal büyüme yaşıyor. Duygularımız yoğun. Hem hırslı olmak, hem ruhsal gelişim içinde olmayı beklemek içsel çatışma veriyor.

 

Kariyer ve finans: Merkür Retro’ları kariyer alnında pürüzler getirebilir. Bu dönemlerin ilki Ocak ayında, 5 Ocak’ta 5. ci ev aşk, çocuklar evi, 13 Ocak- 25 Ocak’ta 4.ev yani anne, mal mülk evinde gerçekleşiyor. İş yeriyle ilgili yabancılarla kurulan kontaklar ticari açıdan çetin mücadele verebilir. Düşmanların size başkaldıracağı fakat başarılı olamayacakları bir dönem…Siz aşağılamaya çalışacaklar…Baskın olmamaya çalışın. Davalardan kazançlı çıkıyorsunuz. Ortaklaşa paralar alanında miras yoluyla mal mülk veya hediyeler kazanabilirsiniz. Mars’ın 19 Şubat’a kadar 2. Servet evinizden geçişi sırasında, Servetinizi ve malınızı korumaya almalısınız. Harcamalarınızı denetim altına alın. Spekülasyondan kaçının. 

 

Sağlık: Bu çok iyi bir dönem olmayabilir. Zihin barışınızı ve uykularınızı bozan stresleriniz olabilir. Soğukkanlı ve sakin olun. En iyisi bu dönemde meditasyon yapmanız. Şarkı, müzik, resim, yazma gibi becerileriniz varsa onlarla ilgilenin..Çünkü zihninizle barışık olma ihtiyacınız artabilir. Dolaşım bozuklukları nedeniyle egzersiz önerilir.

 

 

 • TERAZİ (TULA)

Chitra (3, 4), Swati, Visakha (1,2,3)

 

Genel:Her iki para evinde majör gezegenler var. Biri benefik yani yararlı, diğeri malefik yani zararlı. Jüpiter ve Satürn…Jüpiter 11.evde arzu ve  özlemlerinize kavuşturuyor. Zenginlik fırsatları ve yeni uğraşlar veriyor. Arkadaş, büyük kardeş ve gruplardan iyilik gördüğü bir dönem. Ancak Satürn’den aldığı 10 bakış açısı bu fırsatlara kısıtlama getirebilir.

Kazanç evi, upachaya büyüyen ev, Guru Chandala yoga…3, 5, 7.evlere Guru ışıklarını yolluyor.

Satürn Ay’a göre ikinci evinizden transit ederek halen Sadhe Sati’nin tesirinde olduğunuzu anlatıyor. (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi ) Gerçi 3.cü ve son periodundasınız ama finansal anlamda rahatınızı bozmuş olabilir. Aile içindeki problemlere karşı önlemci olmalısınız. (2.ev Vedik astrolojide aileyi ve eğitimi de temsil eder.) Ağızdan gelen her şey olan bu evde konuşmalarımıza, yediklerimize içtiklerimize çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu yıla, 19 Şubat’a kadar kazalara açık başlıyorsunuz. Tartışmaların içine dalmayın.

Rahu – Ketu, 11/5 aksında yerleşiyor. Arzu ve isteklerin yerine gelmesini çok istediğimiz bir dönem. Tüm kazançlar, başarılar tatminsizlik getiriyor. Guruplara yönelik, başkalarının çıkarlarına hizmet etmeniz gerekiyor. Şan şöhretin arttığı bir dönem. Aşk ve çocukları temsil eden  alanlarda hayal kırıklıklarına dikkat,  geçmişten gelen enerjiler bu hayatta borçları kapatmak isteyebilir. Sırtınızda bu yükü hissedebilirsiniz.

 

 

Aşk ve aile: Jüpiter 11 Ağustos’a kadar evlilikle ilgili güzel ışıklarını gönderiyor. Bu dönemde evlenmek için karar verebilirsiniz.

Eski aşklarınızla, bir araya gelmek mümkün. Flörtlerinizden sıra dışı davranışlar görebilir, hayal kırıklıkları, aldanmalar yaşayabilirsiniz… Oldukça dalgalı bir dönemden geçiyorsunuz. Aile içinde anlaşmazlıklar, anne ile diyalog kopuklukları yaşanabilir. Tartışmalardan uzak durun. 19 Şubat’tan sonra aşk hayatınız oldukça karışabilir. 17 Nisan-29 Haziran aile ilişkileri daha da karışabilir. Sözlerinize çok dikkat edin. 

 

 

Kariyer ve finans: Kariyer için bu dönem iyi ve siz de bolca  kazanıyorsunuz. Gelirler giderlerin üstünde..ancak finansal sorumluluk zorunludur. Harcamalarınızın bir kısmı faydalı ve yararlı amaçlar, dini yerlere veya yoksullara yardım veya ruhsal konularla ilgili olmalı. Bazılarınız yeni araba ve ev alabilirsiniz ama Satürn’ün  3 bakış açısı mutluluk, anne, ev ve arabalar da sorun verebilir, çok dikkatli olunmalı… Gardrobunuzu yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca şanslı bir dönem… Dikkatle hesaplanan yarışlar, borsa, lottery’den kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat yine de paranızı elinizden geldiğince koruyun. Parayı koruyamamak ve aşırı giderler finansal açıdan korku yaratıyor. Ailenin çok harcaması var. Rahu’nun ve Jüpiter’in kazanç getireceğini söylesek te maalesef birikim yok.

 

Sağlık: Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak, herhangi bir hastalıktan acı çekiyor iseniz iyileşeceksiniz. Sağ gözünüz ve üreme organlarınız hassas durumda! Ayaklarınızı üşütmeyin. Sinir sistemi, fobiler, aslı olmayan korkular var olabilir. 11 Ağustos’tan sonra kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Ruhunuzu beslemek isteyeceksiniz. Meditasyon, ruhsal gelişim teknikleri sizi formda tutacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • AKREP (VRİSHİCHA)

Visakha(4), Anuradha, Jyestha

 

Genel: Ay’ı Akrep’te ve yükseleni Akrep’ olanlar; üzerinizde kısıtlayıcı Satürn transiti var. Sadhe- Sati’nin dayanılmaz ağırlığı var. En güçlü sorumluluk verdiği, zorladığı dönem. İçe bakış, derin düşünme, kendinizle yüzleşme zamanı. Zor ve yorucu süreç devam ediyor. Varoluşunuzu yeniden yapılandırmaktasınız. Sabırlı olursanız önümüzdeki yılarda ödüller sizin olabilir. Korkmuş ve yılmış olsanız bile, kaderin kuvvetini anlayarak teslim olma olgunluğuna ermeniz, en iyi çıkış yolu.

Rahu- Ketu 10/4 aksında yerleşiyor. Rahu, Jüpiterle, kariyer evinde, Ketu iç mutluluk, anne ve yuva evinde geçişte..Rahu kariyerde hırs ve tatminsizlik verirken, Jüpiter’le işleri büyütmek isteyecek. Satürn de engellemeye çalışacak. Bu dönemde işler yavaş ilerler, başarı gecikebilir. Annenin sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Kendinizi suçlu hissettiğiniz bir dönem. İç mutluluk azalmış olabilir. Sizden yaşça küçük kardeşler ile sorunlar yaşanabilir. Cesaretiniz ve yaşam sevinciniz azalmış olabilir.

 

Aşk ve aile: Yeni aşk ilişkilerinde sınırlı fırsatlar, evlilik hayatında ise engeller ve anlaşmazlıklar beklenebilir. Sadhe Sati döneminde (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi) 2.fazı olan (Janma Sani). Halk dilinde Kandaka Sani olarak bilinen bu dönemin iyi olduğunu maalesef söyleyemiyorum. Duygusal ve fiziksel dalgalanmalar yaratabilir. Bu tehlikelerin canlı bir hayat tarzı benimsenerek ve üstüne giderek aşılabileceği malum. Sağlık kurallarına sıkıca uyulursa bir sorun kalmaz. Planlarınızdaki  görünmeyen engeller sabırlı olmanızı gerektiriyor. Maceralar ve deneme yapmak için uygun olmayan  zamanlar..Yine de Jüpiter sizi fazlasıyla destekleyerek önünüzü açıyor. Jüpiter’in aile evine yolladığı güzel ışıklar, bu karamsar tabloda kurtarıcı rol oynayarak mutluluk veriyor. Anne ile ilişkiler geliştirilebilir. Anneden yarar sağlayabilirsiniz.11 Ağustos sonrası Jüpiter büyüyen ve kazanç getiren 11 eve geçecek. Arzu ve istekleriniz yerine gelecek. Büyük kardeşlerden iyilik göreceksiniz.

 

 

Kariyer ve finans: Jüpiter pek de iyi sayılmayan 10.evde transit yapıyor ancak görünüm yaptığı 2.ev, 4.ev ve 6.eve çok güzel değerler bağışlıyor. Ününüzün arttığı bir dönem. İş yeriniz ve çalışanlarınız için iyi enerjiler mevcut. İyi çalışma koşulları, hem pratik konularda hem dünyevi olaylarda başarı var. Düşmanlar ve rakipler rahatsız edici olsa da yeniliyor. Maalesef, Sadhe –Sati döneminde fazla bir şey beklersek hayal kırıklığı olur.

 

Sağlık: Jüpiter sağlığınızı destekliyor ama bedeniniz özen istiyor. Egzersiz programlarına, formda kalmak için uygun diyetlere, gerekli perhizlere girmek size iyi geliyor. Zaman zaman çok yorgun olduğunuzu hissedebilirsiniz. Hassas zamanlardan geçtiğiniz için çok dinlenmeli, sağlıklı yaşamalı,  bol temiz hava almalısınız. Dişler ve kemikler için kalsiyum almanın tam zamanı…Kendinizi melankoliye kaptırmamalısınız. Kilo kaybı, vücut ölçülerinde daralma bu dönemde olası. Yaşam enerjinizi yükseltmek için, bol meditasyon, her türlü ruhsal gelişim tekniği işinize yarar.

 

 

 

 • YAY (DHANU)

Moola, Poorvashada, Uttarashada (1)

 

 

Genel: Satürn, 2 ve 3,evin yöneticisi olarak, zararlı 12.ci evinizi ziyaret ediyor. Ayrıca Sade-Sati’nin (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi) de kötü olan ilk fazı etkin olmaya devam ediyor. Hayatı ruhsal bir açıyla değerlendirme zamanı..Satürn 12 ev döngüsünü bitirirken toplanmış, birikmiş çöpler temizleniyor. Bilinçaltında ne varsa elde olmayan nedenlerle, karşınıza olay olarak çıkıyor, yüzleşiyorsunuz. Dolayısıyla yeni başlangıçların değil, çözülmelerin, sonlanmaların yaşandığı bir süreç. Egonuzu yok etmek durumunda ancak, ruhsal yolla rahatlayabildiğiniz bir dönem, çeşitli şeylerden feragat etmek zorundasınız. Geçmiş hayatlardan getirdiğiniz karma temizliği ağır geliyor. Böyle bir dönemde, Yararlı Guru, Jüpiter ise, en  şanslı 9.evden geçiş yapıyor. Satürn’den bakış almaya devam ediyor. yüksek ruhsal bilgi zamanı… Yabancılar, yabancı ülkeler, uzak seyahatler, hac gibi ziyaretler, akademik başarılar, yazı ve yayım işlerinde başarılar sağlar. Yurt dışı seyahatlerinde çok dikkatli olmak gerekir. 17 Nisan-29 Haziran. İstenmeyen unsurlardan kendinizi koruyun. Rahu- Ketu 9/3 aksında yerleşiyor. Jüpiter ve Rahu büyüme ve yarar getiriyor. Yabancı din ve felsefelere , yüksek bilgiye çekiliyorsunuz. Kardeşlere Jüpiter görünümü var…Özellikle babayla ilişkiler gelişiyor. Küçük kardeşle karmik deneyimler yaşanabilir. 1.ev, 3.ev, şanslı 5.ci evlere olağanüstü ışıklar yolluyor. Hem iyi, hem kötü bir yıl. Genişleme isteği ve sınırlar yan yana…Yeni dinler, ideolojiler ve

 

 

Aşk ve aile: Jüpiter kadın haritasında koca karakası yani göstergesi. Rahu yabancılarla ilgili. Yabancı bir sevgiliye çekim duyabilirler. Aynı zamanda gizli işler yapan biri de olabilir. Jüpiter, Satürn’e rağmen mutluluk ve Tanrının lütuflarını veriyor. Gurularınız tarafından eğitimle korunma sağlayabiliyorsunuz.. Felsefenizle büyüleyici olabilirsiniz. Bazı zorluklar deneyimlenebilir ama yine aşk hayatınız ve yaratıcılığınız Jüpiter tarafından destek görmekte..Çocuklarla olumlu ilişkiler var.. Hamilelik ve doğum mümkündür. 11 Ağustos sonrası, iç mutluluk, aile ve anneye fayda getiren bir transit. Hasta ise iyileşebilir. Eğitim için de iyi zamanlar ….

 

 

Kariyer ve finans: 11 Ağustos sonrası Jüpiter’in 10 eve geçmesiyle daha rahatlıyorsunuz. Jüpiter şans evinde bulunması nedeniyle hayal kırıklıkları sizi fazla etkilemeyecek. İstenmeyen unsurlardan kendinizi koruyun..Nüfuzlu kimselerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Davalar gündemde sizi uğraştırıyor ancak açılmış davaları kazanacaksınız. Ayrıca  uzayan bir davanın içine çekilme ihtimali fazla.. Sonuç için sabırlı olmak şartıyla uzun vadeli yatırımlar yapılabilir.11 Ağustos itibariyle ev, araba, arsa gibi konularda alım satım işleri  gündeme gelir.Ancak Mars şubat 19 kadar 11. Ev daha sonra 12. Evinizde Akrep’te 2 ay kalarak inanılmaz harcamalar veriyor. Bu yıl finansal up&down dalgalanmalar olası.

 

Sağlık: Sağlığınız genelde iyi olacak, ancak Jüpiter’in Retro olduğu zamanlar 8 Ocak- 9 Mayıs tarihlerinde sağlığınız ilgi isteyebilir. Çalışma  saatleriniz, ofis hayatınız yorucu ve tüketici olabilir. 17 Nisan- 29 Haziran enerjiniz çok düşebilir. Ofis çalışanlarıyla ters düşmek, rekabetin artması, tartışmalar olası. Sağlık için de hassas dönem. Mikrobik hastalıklar, enfeksiyon hastalıklarına açık bir dönem.  Özellikle elde olmayan nedenlerle yaşadıklarınız sinir sisteminizi zayıflatabilir. Olumsuz düşünceyi derhal pozitife çevirerek, titreşiminizi yükseltin. Alternatif tıp iyi bir çare. Tabii meditasyon, namaz, zikir çekmeye ihtiyaç hissedeceksiniz.

 

 

 

 

 • OĞLAK (MAKARA)

Uttarashada (2,3,4), Sravana, ve Dhanishta (1,2)

 

 

Genel: Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn’ün 11. Evinizde geçiş yaptığını görüyoruz. Satürn Retro zamanları sizin için yorucu…25 Mart, 2016 da retrograde yani geri harekete başlıyor. Satürn,13 Ağustos, 2016 düze dönüyor. Sabırlı olmanız gerekiyor. Bu yıl büyük kardeşler ve arkadaşlardan üzüntü alabilirsiniz. Bazı guruplardan ayrılmak, yeni guruplara girmek olası..Gelecek planlarınızda gecikmeler yaşanabilir.Arzularınızda gerçekçi olmanın zorunluğunu hissedebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla tamamen kopmak, kardeşlerle yüzleşmek, sizi öfkelendirebilir. Arkadaşların kayıpları da mümkün… Kazanç alanında pürüzler ve gecikmeler yaşanabilir. Jüpiter 8.ci evde çok beğenmediğimiz alanda transit ediyor. Dolayısıyla 8/2 aksında Rahu ve Ketu’yu görüyoruz. Rahu mistik alanda , yeraltı dünyasında her şeyi deneyimlemek isteyecek. Ketu ise aile, eğitim, birikim alanında kısıtlamalar verecek. Ketu para ile iyi ilişkiler kuramıyor çünkü ruhsal eğilimde..Rahu’ değişim dönüşüm evinde Jüpiter ile vasiyetlerden, miraslardan, paylaşılan ortaklaşa paralardan pürüzlü enerjiler sonrasında kazanç sağlayabilecek. Faizler, sigorta gelirleri, emekli aylıkları gibi konularda ani olaylar beklenebilir. Borç, kredi için abartıya kaçılırsa hayal kırıklıkları sizi bekliyor olacak. Okült bilgi ve ruhsal uğraşlar için iyi bir süreç. Metafizik, görünenin arkası çok cazip, araştırmak isteyeceksiniz. Ölümle ilgili felsefeler geliştirebilirsiniz. Uzakdoğu sporlarına merak uyanabilir. Yoga ve meditasyona başlayabilirsiniz.

 

Aşk ve aile: Satürn 7 bakış açısıyla aşk evinize bakıyor. Aşkta sorumluluk almak gerekiyor. Kısıtlı ve engellerle dolu , üzüntü veren bir dönem..Çocuklar ve yaratıcılık da bundan nasibini alıyor. Hamile kalamama, çocuk kaybetme olası.. Aldanmalara dikkat!! Ancak Jüpiter ve Rahu’nun değişim evinden aile evine bakması miraslardan mal mülk  kazanma veya yakınların kaybı ile ilgili olabilir.

 

 

 

Kariyer ve finans: Kariyer açısından mücadeleli bir dönem…Kariyerinizi geliştirirken ve serveti artırırken zor zamanlar yaşayabilirsiniz. Dikkatli ve dakik davranmalısınız. Tüm çabalarınıza rağmen yine de takdir edilmiyorsunuz. Transferler olası.. Terfide gecikmeler olabilir. Meslekten gelen akan parada problem var. Yılın ilk yarısı çok harcama, borçlanma, kredi çekme konularına işaret ediyor.11 Ağustos sonrası şans yüzünüze gülecek. Seyahatler, tanıtım, medya alanlarında gelişmeler başlayacak.

 

 Sağlık: Satürn sağlıkla ilgili 1. Evinize görünüm yapıyor. Bağışıklık güçlendirici vitaminler, özellikle kemikler, dişler için kalsiyum almak gerekiyor. Olağan bağımlılıklardan özgürleşme zamanı. Çocukların sağlığına da dikkat edilmesi gereken bir dönem. Merkür Retro tarihlerinde sağlık kontrolleri gerekebilir. Hassas bağırsaklar, hazımsızlık dikkat çekici. Temiz havada dolaşmak, sinir sistemini sağlıklı tutmak, meditasyon yapmak gerekiyor. Spor yaparken dikkatli olun.

 

 

.

 • KOVA (KUMBHA)

Dhanista (3,4), Sathabishak, Poorvabhadra (1,2,3)

 

Genel: Jüpiter 7.evde transit yapıyor, görünüm yaptığı 1.ev, 3.ev ve 11.eve çok güzel değerler bağışlıyor. İyimserlik ve coşkunun yanında  sosyal ilişkileri büyütme zamanı. 3, 7, 11 hava burçları altın üçgen arzu ve isteklerin gerçekleşme zamanı olduğunu fısıldıyor. Ancak Ketu ve Rahu 1/7 aksında ilişkiler açısından ani hareket veriyor. Jüpiter’e rağmen ayrılıklar, boşanmalar olası. Çok hareketli bir ortaklık evi yaşanıyor. Kova yöneticisi Satürn 10.evde, zorlanarak çok çalışmanız gereken bir döneme işaret ediyor.

Özellikle 17 Nisan- 29 Haziran mücadele ve terslikler meslek hayatınızı zorluyor. Satürn yılın ilk yarısının büyük bölümünde  Retro. 25 Mart-13 Ağustos burç yöneticinizin ağır sorumluluklarla karşılaşacağını öngörüyor.

Rahu ve Ketu 1/7 aksta ilişkilerin hayatınıza damga vurduğu bir dönemi vurguluyor. İlişkilerde , kendinizi karşı tarafın yerine koymayı unutmayın. Bencillikten uzak durmak gerekiyor. Geçmiş hayatınızla kontak kurduğunuz bir  dönem. Kendinizle yüzleşerek affetmeyi öğreneceksiniz. Geçmişi sevgiyle bırakın ki yeni enerjilere açık olun.

 

 

Aşk ve aile: Karşı cinsi kendinize çektiğiniz bir dönem. Mutluluğu hayatı başka biriyle paylaşma zamanları..Özel, varlıklı, ruhsal ve yabancı bireylere çekilebilirsiniz. Aşk için fırsatlar kapıda. Saygı duyacağınız, dürüst kişilerle karşılaşabilirsiniz. 11 Ağustos’a kadar ortaklardan şans, kısmet söz konusu.  Büyük ve küçük kardeşler için olumlu bir transit yaşıyorsunuz. Ancak Satürn’ün 4. Eve bakışı anneyle ilgili sorunlar, evler, arabalar ve arazilerde zorluklar ve engeller ile karşılaşabileceğinizi öngörüyor. Satürn’ün 7. ci eve bakışını da hatırdan çıkartmazsak, Jüpiter’in şansını azaltmamasını umalım.

Kariyer ve finans: İş ortaklıkları için verimli. Satürn 10 evde daha önce kariyer için yaptığı tüm çabaların sonucunu ve ödülünü almak durumundadır. Yaptığınız iyi şeyler için terfiler, itibar kazanabilirsiniz. Eğer tembellik yapıp, sorumluluk almadıysanız, dünyadan geri bildirim alırken statü konusunda zorlanabilirsiniz. Kariyer performansınızın, gerçekçi biçimde farkına vardığınız bir süreçten geçiyorsunuz. Yetenekleri mükemmelleştirmek, onlar üzerinde uzman olmak, verimli sonuçlara dönüştürmek sizin elinizde…Kendinizi zirveye taşıyabilirsiniz. Tabii bu kolay değil. Çok büyük  mücadele vermek  ve engellerle savaşmak zorundasınız. Ağustos 11, itibariyle birikim evinize Jüpiter’den destek geliyor.

Sağlık:Yöneticiniz Satürn bulunduğu burçta rahat değil. O nedenle siz de huzursuzsunuz. Bir de Mars transitinin 2 ay Akrep ‘te Satürn ile kalacağını düşünürsek sağlığımızın ne kadar dikkat istediğini anlayabiliriz. Zaten değişken sağlık durumunuzda , duygusal çalkantılara çok açıksınız. Deniz kenarlarında dolaşmak, meditasyon yapmak, temiz havada bulunmak sizi ılımlı yapar. Alternatif tıptan destek alabilirsiniz. Öfkeyi içeri atarsanız kalp, mide, dolaşım  problemleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

 • BALIK (MEENA)

Poorvabhadra (4), Uttarabhadra, Revati

 

Genel: Yöneticiniz Jüpiter, yararlı olmayan 6.evden geçiyor. Fakat 10.ev, 12.ev ve 2.eve görünümler yaparak onları destekliyor. 6.cı ev, sağlık ve iş, çalışma ortamınız, düşman ve küçük baş hayvan eviniz. İş hayatınızda yeteneklerinizi, becerilerinizi kullanmak, hastalıkları yenmek, rakiplerinizi ve düşmanlarınızı yenmek için iyi bir transit. Ruhsal gelişime açık bir dönem. Servet evi ve aile de Jüpiter’den güzel ışıklarla besleniyor.11 Ağustos itibariyle 7. Ev partnerler evine geçerek bir yıl evlilik ve ortaklık temalarını destekleyecek. Bazılarınız yuva kuracak, bazılarınız iş ortaklarıyla hareket edeceksiniz.

Satürn 9. cu şans evinizde…Babanız ve küçük kardeşlerinizin sıkıntılı bir dönemi. Satürn şansınızı azaltıyor ama ruhsal gelişim için iyi. 17 Nisan- 29 Haziran Mars’ın baba evinde geri hareketi babanın sağlığı için tehlike. Küçük kardeşlerle de sürtüşme büyüyebilir.

Rahu- Ketu, 6/12 aksında. İyi bir yerleşim. Yabancılarla iletişimde büyüme var. Başkalarına hizmet etmekte, kuvvetli düşmanları yenmekte başarılısınız. Kendi şeytanlarınızla da başa çıkacaksınız. Ketu’nun 12. Evden geçişi size aydınlanma sağlayabilir. Yabancı ülkelerde başarı var.

Yılın ilk yarısı evlilikte sorunlar verebilir.

 

 

Aşk ve aile: Yabancı partnerler hayatınıza girebilir. Yabancılarla evlenmek isteyebilirsiniz. 11. Ağustos sonrası aşkta büyük fırsatlar. Yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabilir, hamile kalabilir, çocuk isteyenler doğurabilirler. Anne ve mal mülk, evle ilgili temalar Merkür retrosunda pürüzlü enerjilere açık. Mutluluk duymanız kafa karışıklığından engellenebilir.

 • 5/1/2016, 25/1/2016        
 • 28/4/2016, 22/5/2016
 • 30/8/2016 , 22/9/2016

 

 

Kariyer ve finans: Ocak , şubat kariyer için faydalı dönemler. Güneş, 10 ve 11ci evden transit ediyor. Yeni bir fırsat kapınızı çalabilir. Bu eskisinden daha iyi olabilir. Fırsatın elinizden kaçmasına izin vermeyin. Tüm müşteri, üst ve altınızda çalışanlardan destek ve işbirliği görüyorsunuz. Müşteri portföyü büyüyor ve işte çeşitlilikler artıyor. Yaşam standardı yükseliyor. Yeni yerler, dış ülkelere seyahatler var ama yolculuklar yorucu geçebilir Ancak buralarda tanışılan kişilerle beraberlikler uzun vadeli görünüyor. Her şeye rağmen gizli düşmanlara dikkat… 5 Ocak-25 Ocak Merkür retrosu kazanç evinizde pürüzlü enerjiler veriyor. Büyük kardeşlerle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Şubat 19’a kadar, kredi, borç için uygun değil.

 

 

Sağlık: Rejim veya diyet yapmak, beslenme sisteminize düzen vermek, bedeninize özen göstermek, sağlığınıza yatırım yapmak için çok verimli bir dönem. Jüpiter’in geri hareket yaptığı 8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 arası hassas zamanlar. Gizemli, teşhis konulmayan hastalıklar çıkabilir. Ayurveda gibi alternatif tıptan faydalanabilirsiniz.  Kalbe, mideye dikkat! Meditasyonun tam zamanı…Ruhunuzu rahatlatacak kişisel gelişim teknikleri için çok iyi bir süreç…Aydınlanmaya yaklaşmakla vücut titreşiminizin yükseleceği zamanlar…Her istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.v

 

 • KOÇ-MESHA

(Aswini, Bharani, Krittika 1)

 

Genel:2016 yılının ilk yarısında Jüpiter, mükemmel 5.evde hareket ediyor olacak. Aynı zamanda 9.ev, 11.ev ve 1.eve de bu harika ışıklardan yolluyor. 1.ci ve Jüpiter’in, 9.cu eve bakışı, iyi şansı ve yüksek kişilerden destek göreceğinizi anlatır.

Yabancılar, yabancı ülkelere seyahat, yüksek bilgi, hac, hayat felsefesi, ruhsal bilgiler ve akademik kariyer için uygundur. Guru’lardan fayda göreceğiniz bir yıl…Ayrıca büyük kardeşler, arkadaşlardan da fayda görebilirsiniz. Ancak, Satürn 8.evde, dolayısıyla bir iyi bir kötü transit etkisi altındasınız. Satürn, 8.ci ev gibi zor bir evden adeta Jüpiter’in ışıklarını kesiyor. Satürn bazı yakınlarınızı kaybetmenize yol açabilir.

Rahu- Ketu “kaderin efendileri” ise 5/11 aksında transit ediyor.

 

Aşk ve aile: Bu yıl güzel bir aşk, heyecan, romantizm sizinle…Bu duyguların keyfini çıkartın. Çocukları kapsayan tüm aktiviteler için avantajlı bir süreç. Hamilelik, ya da doğum da güçlü bir olasılıktır. Jüpiter’in 5. ci ev transiti Vedik Astrolojide, kraliyeti, zihnimizi, mantraları ve “poorvapunya” (geçmiş yaşam kredisi)ni temsil ediyor. Bu nedenle geçmiş yaşamdan gelen hediyeler bu yıl sizi mutlu edecek. Ancak Mars’ın 7 ve 8 ci evlerden geçtiği 18 Eylül’e kadar süren uzun dönem Mangalik etki yaratabilir. Evlilik bozan bu etki altında münakaşa ve çatışmalar ciddi sonuçlara gidebilir.

Rahu- Ketu 5-11 aksında bulunuyor. Ketu’nun Upachaya yani büyüyen 11.evden transiti çok uğurlu…Fakat Rahu’nun 11 Ağustos’a kadar, 5.evden geçişi Jüpiter ile birlikte oluyor. Bu kombin çok büyük sürprizlere gebe…Yine de çocuklar ve aşk ve cinsel hayatınızda ani değişimler ve  engellerin sizi sarsabileceğini akılda tutmakta fayda var. Arkadaşlarınızdan sıkça davet alıyor, eğleniyor, bol bol grup toplantılarına katılıyorsunuz…Kaderinizi, varoluş amacınızı hissedebilirsiniz.

 

Kariyer ve finans: Kariyerinizi geliştirmek istiyorsunuz. Hükümetle veya konuyla ilgili otoritelerden projeler kazanma mümkün görülüyor. Satürn’ün, bakışı size daha fazla sorumluluk ve zorlu çalışma veriyor.. Servetinizi artırma konusunda güçlükler var, körü körüne at yarışları, kumar veya lottery oynamayın…  Satürn, Jüpiter’in avantajlarını bile engelleyebilir. Partnerlerden gelecek para, kredi, borçlanma, sigorta gelirleri, miras için de çok avantajlı değil. Yatırımlar açısından dikkatli olunmalı. Finans ile ilgili alanlarda zorluklar, gecikmeler, engeller ortaya çıkabilir. Ancak uzun zamana dayanan hak edilmiş poliçeler kazanç sağlıyor. Satürn ve Mars birlikte hem de Retro olduklarında harcamaları kontrol altında tutmalı…

 

Sağlık: Sevdiğiniz yiyecekleri almanızda bir sakınca yok. Fakat diyetinizi kontrol için sıkı bir uygulama önerilir. Aksi takdirde hazımsızlık, şişkinlik vb. hastalıklar problem çıkarabilir. Her yerde su içmemeniz gerekir. Ancak şişelenmiş ve hijyenik olanlar içilmeli…Mars’ın Satürn ile 8 ci evde özellikle Retro zamanları, 17 Nisan 2016-29 Haziran 2016 arasında, ameliyat ve cinsel hastalıklara dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 • BOĞA (VRİSHABHA)

Krittika (2,3,4) Rohini, Mrigashira (1,2)

 

Genel: Guru yani Jüpiter, 4.eviniz olan Aslan burcunda bulunuyor ve Güneş’le doğal dost asaletle, 8.ev, 10.ev ve 12. ci yani kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna bakarak çok önemli ruhsal gelişmelere imza atıyor. Annenizin mutlu bir dönemi… Eğer anneniz bir hastalıktan acı çekiyor ise, iyileşme var. Merak etmeyin.   Diğer problemlerden de ferahlamış olacaksınız. Oturduğunuz yeri değiştirmeniz mümkün. Rahu ve Ketu 18 ay boyunca 4/10 aksında geçiş yapacak. Rahu’nun Jüpiter ile kavuşumu beklenmedik ani olaylara gebe..Muhtemelen yeni bir daireye, eve, ya da şehre taşınılabilirsiniz. Evinizdeki harika gurup toplantılarından zevk duyacaksınız. Piyango, sigorta karı ve benzeri kazanılmamış parayla ilgili sonuçlar sürprizli. Ruhsal amaçlı, yabancı ve uzak ülkelere seyahatiniz ve burada yararlı deneyimler edinmeniz söz konusu…

 

Aşk ve aile: Aile içi yaşantınız mutlu görünüyor. Sevdikleriniz ve yakınlarınızla sıcak ve dostça ilişkiler içinde olacaksınız. Ancak sevimsiz haber Satürn’ün 7.ci, ortaklıklar evinizden zorlu şartlarda geçiyor olması. Aşk yaşamının sorumluluğunu almanız gerekiyor. Kadersel olduğunu hissettiren ve her açıdan büyümeniz için önemli karmik ilişkilere girebilirsiniz. Esnekliğin gerçek anlamını sabır göstermekle yaşayabilirsiniz. Partnerlerden tüm sınırlamalar, kısıtlamalar, yasaklar bu dönemde yerini anlayışa bırakmak zorunda, yoksa ayrılık çok olası.. Eylül ayına kadar Mars ile Satürn’ün bir arada olduğunu düşünürsek, karamsar bir tablo ortaya çıkabilir. Tartışmalar, üzücü sonuçlara yol açabilir. Satürnyen ve Mangalik baskı “doğru şeyi yapma” arzusu gerekli şeyleri yapmak için gerekli adımları atma dürtüsü getirebilir.24 Mart-13 Ağustos pürüzlü enerjilerin yükseldiği dönem. Özellikle, 17 Nisan 2016—–29 Haziran 2016 tarihleri arasında iyice bunalabilirsiniz.

 

Kariyer ve finans: Statü olarak daha iyi pozisyonlara gelme şansınız ortaya çıkıyor. Kadersel değişim rüzgarları size kariyer değişimi getirebilir. Bazı önemli kimselerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.  Ancak elinize geçen fırsatlar için çok uyanık olmalısınız. Terfilerin tadını çıkartamayabilirsiniz. Emlak yatırımlarından kazanç sağlayabilirsiniz. Piyango, sigorta karı ve benzeri kazanılmamış parayla ilgili sonuçlar sürprizli. Hem Jüpiter hem Rahu aspekti 8.ci evden büyük miras getirebilir. Ortaklıklardan kaynaklanan finans baskısı olası..

 

 Sağlık: Mars’ın, 19 Şubat’a kadar 6. cı sağlık evinizden geçiş yapması nedeniyle, hastalanmadan korunmanın en iyisi olduğunu unutmamanız gerekiyor..Enfeksiyon, yaralanma, üriner sistemin hassas olduğunu görüyoruz. Mars burada düşük , iş koşulları ve ilişkileri stres yaratabilir. Sağlık kontrol altında olmalı. Altınızda çalışanların ve küçük baş hayvanlarınızın da sağlık kontrolleri önemli..

 

 

 • İKİZLER (MİTHUNA)

Mrigashira (3, 4) Arudha, Punarvasu(1, 2, 3)

 

Genel : 11 Ağustos 2016 tarihine kadar Jüpiter pek de yararlı olmayan 3.cü evinizde hareket ediyor olacak. Sizden küçük kız veya erkek kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilişkilerinizde yanlış anlaşılmaktan sakınmalısınız. Yine de kardeşlerle sıcak beraberlikler de mümkün. Kama (arzu ve istekler) evleri, 7.ev, 9.ev ve 11.evle ilgili konular Jüpiter’in yararlarından nasibini alıyor. Açılmış davaları kazanacaksınız. Bildiğiniz gibi hiç kimse devamlı başarılı olamaz. Bu nedenle hayal kırıklıkları sizi fazla etkilemeyecek. Tanrı’ya olan inancınız daha da çoğalacak ve dualara ve ruhsal çalışmalara daha çok zaman ayıracaksınız. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Hatta hac gibi dini yerlere gidebilirsiniz. Bazılarınız yabancı ülkelere gidip orada yaşamaya başlayabilir.

Rahu ve Ketu 18 ay boyunca 3/9 aksında geçiş yapacak. Rahu’nun Jüpiter ile kavuşumu oldukça güçlü ve büyüten bir etkiye sahip. Oldukça hırslı ve cesur bir dönem yaşayabilirsiniz. Pratik bilgi ve arzular, kişisel gayretiniz, babadan etkilenme söz konusu…

Eğitimler, kurslar, satış, pazarlama, ticaret gibi aktiviteler ve küçük kardeşler ile kadersel değişimler yaşanabilir. Babanın hayatı, din, kader, inanç, felsefe, ruhsal bilgi, yabancı ülkeler, hac gibi uzak ülkelere seyahat ve yabancılarla ilgili geçmişten gelen enerjiler açığa çıkıyor.

Dışa dönük hırs,cesaret ve içe dönük ruhsal bilgi almayı istemek arasında mücadeleniz var.

 

Aşk ve aile: 7. Eve bakan Jüpiter partnerlere göz kırpıyor, evlenmek isteyenler için iyi bir zamanlama…19 Şubat’a kadar Mars aşk hayatınızı hareketlendiriyor. Bu dönemde yaratıcılığınızı kullanabilir, çocuk için adımlar atabilirsiniz. 11 Ağustos sonrası Guru yani Jüpiter, 4.eviniz olan Başak burcuna geçecek ve 8.ev, 10.ev ve 12. ci yani kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna bakarak çok önemli ruhsal gelişmelere imza atıyor olacak. İç mutluluk yılın ikinci yarısında çoğalıyor. Ev, anne,aile, taşınmaz mal mülk için iyi bir süreç.

 

Kariyer ve finans: Satürn’ün iş ve rekabet alanında transiti sizi yoruyor. Ofiste ve altınızda çalışanlardan düşmanca tutumlar görebilirsiniz. Çok çalışmak fakat takdir görememek olası. Yaptığınız işten tatmin olmayabilirsiniz. Bu nedenle işten istifa etmeye kadar gidebilirsiniz. Organizasyon, beceri, etkinlik, hizmet odaklı düşünceler, tıp veya şifa alanlarında çalışmak için iyi bir süreç…Ancak Jüpiter desteğiyle, 11 Ağustos sonrası kariyerde ilerleme ve statü değişimi beklenebilir. Gelir ve giderleri ayarlamak için bütçe yapmalısınız. Yoksa giderler daha fazla olup birikimlerden yemek zorunda kalacaksınız.

 

 

                                 

Sağlık:17 Nisan 2016—–29 Haziran 2016  tarihleri arasında sağlığınız her zamankinden daha çok dikkat istiyor…Zayıf ve hassas beden fonksiyonları aniden bozulabilir. Zaten bir hastalıktan acı çekiyorsanız bu ağırlaşabilir. Veya sürüncemede kalabilir. Oldukça endişe yaratabileceği gibi tedavisi çokça da masraf açabilir. Her iki zararlı gezegen Satürn ve Mars 6. cı evde.. Fakat eğer hastalık var ise ve bu hastalık değişkenlik gösteriyor ise iyileşecek. Bunun dışında, erken teşhis kötü neticeleri oldukça azaltacak..Ayrıca yanma ve yaralanma olası..Maceraperest yaşamdan uzak durun. Diyetinize sıkıca sarılın.

 

 • YENGEÇ (KANTAKA)

Punarvasu (4), Pushya, Ashlesha

 

Genel: Jüpiter 2.evinize mükemmel bir ziyarette bulunurken, 6.ev, 8.ev ve 10.evinize de güzel olaylar getirecek olumlu  görünümlerde bulunuyor Servet ve aile evindeki Jüpiter düşmanları yenmek, hayatı kolaylaştırmak ve kariyere ait statü değişikliği konularını destekliyor. Düşmanları ve hastalıkları yenmeye devam ediyorsunuz. Ne yapmak istiyorsanız, yanlışlığa meydan vermemek için detaylı planlamalar yapmalısınız..

Kadersel olaylar 2/8 aksında gerçekleşiyor. Para konusunda doyumsuz ve hırslısınız. Bu dünyanın bana borcu var, düşüncesi sizi beklentilere sokuyor. Aileniz veya eşinizle ortaklaşa para alanlarında geçmişten gelen enerjiler iş başında.. Konuşurken kaba olmamaya özen göstermek gerekir. Para konuları 18 ay sizin uğraşacağınız alan..Mistik konular, Uzakdoğu sporları, ruhsal araştırmalar, ölüm, ölüm ötesi merak konularınız. Mirasla ilgili sorunlar yaşanabilir. Kredi veya borç alırken çok abartmayın.

11 Ağustos sonrası tüm Kama (arzu ve istek) evleriniz çalışacak, cesaretiniz artacak, kardeşlerle sıcak ilişkiler kurulacak. Davalar zorlukla da olsa kazanılacak. Ortaklıklarla ilgili yeni fırsatlar, büyük kardeşlerden iyilikler göreceksiniz. Kazançta artış var.

 

Aşk ve aile: Satürn’ün aşk ve yaratıcılık evinizden geçişi partnerle veya çocuklarla “kadersel” görünen deneyimler yaşayacağınızı gösteriyor. Geleneksel astroloji böyle bir durumda yaşlı kişilerle aşk ilişkilerinin olabileceğini bildirir. Aşk hayatında kendinizi yaralanmış hissedebilirsiniz. Neyi hak edip etmediğinizi sorguladığınız bir dönem…Sevilmediğinizi düşündürecek, çoşkunuzu azaltacak olaylardan etkilenmemek gerekiyor. Özellikle kadınlar, istenmeyen hamilelik ya da kürtaja karşı dikkatli olmalılar. 7.ci eve bakan Satürn, evlilik ve iş ortaklarınla ilgili sıkıntılar yaşanabileceğini gösteriyor. Arkadaşlarla ve gruplarla bazı sürtüşmeler olası. Yeni bir aşk ilişkisi için fırsatlar az. 19 Şubat’a kadar Mars 4. Evinizde. İçsel çatışmalar ve anneye dikkat çekiyor. Bir aile büyüğü veya anne hastalanabilir. Taşınmaz mal mülk konularında artış var. Evle ilgili istenmeyen değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsiniz. 17 Nisan-29 Haziran çocuklara dikkat edin.

 

Kariyer ve finans: Çalıştığınız işte bir terfi veya kazançlı yeni bir iş sizi bekliyor. Gündemde rekabete dayanan imtihanlarda başarı var. İş adamlarının çok kazanacağı yeni yatırımlar gündemde…Askıda kalmış işler yeniden başlıyor. Jüpiter’in 6.cı ve 10.cu eve yaptığı açılar, işinizde ve kariyerinizde başarılar vadediyor. Jüpiter’in Rahu ile servet evinizden transit etmesi, kazançta artış, dalgalanmalar ve beklenmeyen ani olayları gösteriyor.

 

Sağlık: Sağlığınız genelde iyi olacak, ancak Jüpiter’in Retro olduğu zamanlar 8 Ocak- 9 Mayıs tarihlerinde sağlığınız ilgi isteyebilir. Görünümünüz parlayarak öne çıkayor. Herhangi yeni bir hastalık yok. Kronik hastalık varsa düzeliyor. Romatizma, siyatik, gut, ateş ve kalça kemiğine dikkat..Diabet veya tansiyon gibi uzun vadeli hastalıklar kontrol altına giriyor. Ancak, yararlı beslenme bağışıklık sistemini güçlendirecek..Romatizma ve alerjik hastalıklar zaman zaman ortaya çıkabilir.

 

 

 

 • ASLAN (SİMHA)

Magha, Purvaphalguni, Uttaraphalguni (1)

 

Genel: 2016 yılında, Jüpiter‘ in şanslı etkilerinden en fazla yararlanmaya devam eden kişiler Yükselen veya Ay Burcu Aslan‘ da olanlar…Ne yazık ki, Satürn’ün 10.cu bakış açısı Jüpiter’in tam performansını göstermesini engelliyor. (Satürn kendi evinden 3, 7, 10 sayılarak denk gelen evlere bakış açısı yapar). Jüpiter pek iyi sayılmayan 1. evinizi transit ediyor. Fakat görünüm yaptığı en şanslı 5.ev, 7.ev ve 9. evi mükemmel bir şekilde aydınlatıyor. Tanrı’ya olan inancınız daha da çoğalacak ve dualara ve ruhsal çalışmalara daha çok zaman ayıracaksınız. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Hatta hac gibi dini yerlere gidebilirsiniz. Bazılarınız yabancı ülkelere gidip orada yaşamaya başlayabilir. Maddi konfor ve hayatın zevkli tarafını yaşayacaksınız… Kişisel gelişim ,şan, şöhret, şeref duyacağınız bir dönem… Açılan davalarda başarı mümkün…

Rahu-Ketu 1/7 aksında…Daha hırslı olduğunuz bir dönem, ilişkiler açısından bakıldığında yüzleşmeler beklenir.Evlilikte, Jüpiter desteği 11 Ağustos ta kalktığında, ayrılık çanları çalabilir. Ani hareket ve değişimle ilgili olduklarından çok dikkatli olmak gerekir.

Ancak kötü haber, Jüpiter destek te olsa bu dönemde Satürn iyi sayılmayan Ardhasthama Sani olarak bilinen 4.evde olacak. Burada Satürn oldukça korkutucu kabul edilen 8.evde verdiği problemlerin  yarısını verir. Annenin sağlığı, mal-mülk ve temel duygularda ani problem ve değişim yaşanabilir. Depresif ve çalkantılı bir dönem yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ayrılabilir, servet, eş ve yakınlardan üzüntü alabilirsiniz.. Ev,araba değişimleri ve alımları olasıdır.

Aşk ve aile: Eşinizle ilişkileriniz oldukça dostane olacak. Aşk kapıda, çocuk isteyenler yaratıcılıklarını kullansınlar. Bazılarınızın bir oğlu olabilir. . Halen birine bağlı veya nişanlılara evlilik şansı görülüyor.  Yeni beraberlikler olası.. Ancak, Satürn 4. Evinizde aileye ait temel duygularınızı incitmekle meşgul. Özellikle Mars, 19  Şubat’ta Akrep burcuna geçince, sevdikleriniz ve yakınlarınızla yanlış anlaşılmalar mümkün, öfkenizi kontrol altında tutmalısınız. Özellikle 17 Nisan- 29 Haziran arası daha da hassas…İyi şeyler olurken kötü şeylerin de olması hayatın bir gerçeği…

Kariyer ve finans: Satürn’ün göndermelerine rağmen iş hayatınızda çeşitli olasılıklar arka arkaya ortaya çıkıyor. Başarı ya çetin mücadelelerle ve bazen de para harcayarak geliyor. Yeni bir işe veya yeni bir mesleğe başlayabilirsiniz. Ancak olaylar sizin istediğiniz süratte ilerlemiyor. Gecikmeler olası…Fırsatları değerlendirmeye bakın. Politikayla uğraşanlar için yeni imkanlar kapıda. Finans için de mükemmel bir period…Bolluk içinde aşırı bir tüketim içindesiniz. Ölçüyü kaçırmamak ve paranızı korumak da gerekiyor. Eğer daha önce borç yaptıysanız hepsini geri iade edeceksiniz. Eğer ihtiyaç varsa kolaylıkla ödünç alabilirsiniz. Ortaklaşa alanlardan, mal mülk sahibi olunabilir. Taşınmaz mal mülk yatırımları mümkün görülüyor.

Sağlık: Satürn’ün kısıtlamalarında sağlığınız da nasibini alıyor. Guru’nun 1. Evde transiti karaciğer yağlanması ve kilolar için dikkat istiyor. Alternatif tıp, Ayurveda  gibi sağlıkla ilgili bilgilerle  yakından ilgilenin ve gerçekleştirin. Hastalanmadan vücudu korumak parolanız olmalı..Görünüşünüzü değiştirmeye kalkmayın.

 

 

 • BAŞAK (KANYA)

Uttaraphalguni (2, 3, 4), Hasta ve Chitra (1, 2)

 

Genel: Karışık sonuçlar üreten enerjiler yılın ilk yarısına damga vuruyor. Jüpiter ve Rahu’nun 12 evden geçişi, izolasyon ve aniden ortaya çıkan, öngörülemeyen sorunlar ve aksilikler verebilir. 6/12 karmik aks transiti zordur. Gizli ve açık düşmanlar, teşhis edilemeyen hastalıklar ortaya çıkabilir. Kayıplarla ilgili 12. Ev elde olmayan nedenlerden aşırı harcama zorunluğu, finansal zorluklar getirebilir. Ancak Jüpiter’in ve Rahu’nun birlikteliği ruhsal açıdan çok büyüme verebilir. Ayrıca yurtdışında yaşamak, yabancı ülkeler ve yabancılarla iyi kontaklar kurulabilir. Dolayısıyla ruhsal gelişime ağırlık verme, yeni metotlarla yapacağınız bilinçaltına yönelik içsel çalışmalarla kişisel gelişim zamanı. Rüyalar ve içe doğuşların farkındalığına dikkat.. Fedakarlık, içe dönüşün yanında yurt dışı seyahatleri, yabancılar ile iletişim artabilir..

Meditasyon gibi çalışmalara iyice ağırlık vermek gerekebilir.. Aydınlanma yolunda büyük ilerleme var. Fakat 4.ev, 6.ev ve 8.eve görünüm yaparak bu evlere güzel şeyler vaat ediyor.

 

11 Ağustos itibariyle Guru 1 .evinize geçerek, çok şanslı duruma geçiyorsunuz.

Satürn 3. Evinizde transit ediyor. Satürn transiti iletişimde, anlaşmalarda gecikmeler, aksilikler, küçük kardeşlerin, hizmetçilerinizin de sıkıntıda olduğunu gösteriyor. Çocukların sorunlu olduğu dönemler. Şans evine bakan Satürn problem çıkararak babanın sağlığını, yurt dışı seyahatlerinde mutluluğu bozuyor. Sanatla uğraşanlar için ağır çalışma şartları, ani başlangıç ve bitişler söz konusu.

 

Aşk ve aile: Satürn 3 bakış açısıyla aşk evinde yeni sorumluluklar alınacağını gösteriyor. Hamilelik, çocuklar ve yatırımlarla ilgili yorucu deneyimler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatı yabancı ülkelerde , yabancılarla mümkün. Gizli aşklar da gündemde. Flört etme isteği çok yoğun ama Satürn disiplin öneriyor. Aile Jüpiter’den aldığı destekle, sakin ve içe dönük, ruhsal büyüme yaşıyor. Duygularımız yoğun. Hem hırslı olmak, hem ruhsal gelişim içinde olmayı beklemek içsel çatışma veriyor.

 

Kariyer ve finans: Merkür Retro’ları kariyer alnında pürüzler getirebilir. Bu dönemlerin ilki Ocak ayında, 5 Ocak’ta 5. ci ev aşk, çocuklar evi, 13 Ocak- 25 Ocak’ta 4.ev yani anne, mal mülk evinde gerçekleşiyor. İş yeriyle ilgili yabancılarla kurulan kontaklar ticari açıdan çetin mücadele verebilir. Düşmanların size başkaldıracağı fakat başarılı olamayacakları bir dönem…Siz aşağılamaya çalışacaklar…Baskın olmamaya çalışın. Davalardan kazançlı çıkıyorsunuz. Ortaklaşa paralar alanında miras yoluyla mal mülk veya hediyeler kazanabilirsiniz. Mars’ın 19 Şubat’a kadar 2. Servet evinizden geçişi sırasında, Servetinizi ve malınızı korumaya almalısınız. Harcamalarınızı denetim altına alın. Spekülasyondan kaçının. 

 

Sağlık: Bu çok iyi bir dönem olmayabilir. Zihin barışınızı ve uykularınızı bozan stresleriniz olabilir. Soğukkanlı ve sakin olun. En iyisi bu dönemde meditasyon yapmanız. Şarkı, müzik, resim, yazma gibi becerileriniz varsa onlarla ilgilenin..Çünkü zihninizle barışık olma ihtiyacınız artabilir. Dolaşım bozuklukları nedeniyle egzersiz önerilir.

 

 

 • TERAZİ (TULA)

Chitra (3, 4), Swati, Visakha (1,2,3)

 

Genel:Her iki para evinde majör gezegenler var. Biri benefik yani yararlı, diğeri malefik yani zararlı. Jüpiter ve Satürn…Jüpiter 11.evde arzu ve  özlemlerinize kavuşturuyor. Zenginlik fırsatları ve yeni uğraşlar veriyor. Arkadaş, büyük kardeş ve gruplardan iyilik gördüğü bir dönem. Ancak Satürn’den aldığı 10 bakış açısı bu fırsatlara kısıtlama getirebilir.

Kazanç evi, upachaya büyüyen ev, Guru Chandala yoga…3, 5, 7.evlere Guru ışıklarını yolluyor.

Satürn Ay’a göre ikinci evinizden transit ederek halen Sadhe Sati’nin tesirinde olduğunuzu anlatıyor. (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi ) Gerçi 3.cü ve son periodundasınız ama finansal anlamda rahatınızı bozmuş olabilir. Aile içindeki problemlere karşı önlemci olmalısınız. (2.ev Vedik astrolojide aileyi ve eğitimi de temsil eder.) Ağızdan gelen her şey olan bu evde konuşmalarımıza, yediklerimize içtiklerimize çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu yıla, 19 Şubat’a kadar kazalara açık başlıyorsunuz. Tartışmaların içine dalmayın.

Rahu – Ketu, 11/5 aksında yerleşiyor. Arzu ve isteklerin yerine gelmesini çok istediğimiz bir dönem. Tüm kazançlar, başarılar tatminsizlik getiriyor. Guruplara yönelik, başkalarının çıkarlarına hizmet etmeniz gerekiyor. Şan şöhretin arttığı bir dönem. Aşk ve çocukları temsil eden  alanlarda hayal kırıklıklarına dikkat,  geçmişten gelen enerjiler bu hayatta borçları kapatmak isteyebilir. Sırtınızda bu yükü hissedebilirsiniz.

 

 

Aşk ve aile: Jüpiter 11 Ağustos’a kadar evlilikle ilgili güzel ışıklarını gönderiyor. Bu dönemde evlenmek için karar verebilirsiniz.

Eski aşklarınızla, bir araya gelmek mümkün. Flörtlerinizden sıra dışı davranışlar görebilir, hayal kırıklıkları, aldanmalar yaşayabilirsiniz… Oldukça dalgalı bir dönemden geçiyorsunuz. Aile içinde anlaşmazlıklar, anne ile diyalog kopuklukları yaşanabilir. Tartışmalardan uzak durun. 19 Şubat’tan sonra aşk hayatınız oldukça karışabilir. 17 Nisan-29 Haziran aile ilişkileri daha da karışabilir. Sözlerinize çok dikkat edin. 

 

 

Kariyer ve finans: Kariyer için bu dönem iyi ve siz de bolca  kazanıyorsunuz. Gelirler giderlerin üstünde..ancak finansal sorumluluk zorunludur. Harcamalarınızın bir kısmı faydalı ve yararlı amaçlar, dini yerlere veya yoksullara yardım veya ruhsal konularla ilgili olmalı. Bazılarınız yeni araba ve ev alabilirsiniz ama Satürn’ün  3 bakış açısı mutluluk, anne, ev ve arabalar da sorun verebilir, çok dikkatli olunmalı… Gardrobunuzu yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca şanslı bir dönem… Dikkatle hesaplanan yarışlar, borsa, lottery’den kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat yine de paranızı elinizden geldiğince koruyun. Parayı koruyamamak ve aşırı giderler finansal açıdan korku yaratıyor. Ailenin çok harcaması var. Rahu’nun ve Jüpiter’in kazanç getireceğini söylesek te maalesef birikim yok.

 

Sağlık: Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak, herhangi bir hastalıktan acı çekiyor iseniz iyileşeceksiniz. Sağ gözünüz ve üreme organlarınız hassas durumda! Ayaklarınızı üşütmeyin. Sinir sistemi, fobiler, aslı olmayan korkular var olabilir. 11 Ağustos’tan sonra kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Ruhunuzu beslemek isteyeceksiniz. Meditasyon, ruhsal gelişim teknikleri sizi formda tutacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • AKREP (VRİSHİCHA)

Visakha(4), Anuradha, Jyestha

 

Genel: Ay’ı Akrep’te ve yükseleni Akrep’ olanlar; üzerinizde kısıtlayıcı Satürn transiti var. Sadhe- Sati’nin dayanılmaz ağırlığı var. En güçlü sorumluluk verdiği, zorladığı dönem. İçe bakış, derin düşünme, kendinizle yüzleşme zamanı. Zor ve yorucu süreç devam ediyor. Varoluşunuzu yeniden yapılandırmaktasınız. Sabırlı olursanız önümüzdeki yılarda ödüller sizin olabilir. Korkmuş ve yılmış olsanız bile, kaderin kuvvetini anlayarak teslim olma olgunluğuna ermeniz, en iyi çıkış yolu.

Rahu- Ketu 10/4 aksında yerleşiyor. Rahu, Jüpiterle, kariyer evinde, Ketu iç mutluluk, anne ve yuva evinde geçişte..Rahu kariyerde hırs ve tatminsizlik verirken, Jüpiter’le işleri büyütmek isteyecek. Satürn de engellemeye çalışacak. Bu dönemde işler yavaş ilerler, başarı gecikebilir. Annenin sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Kendinizi suçlu hissettiğiniz bir dönem. İç mutluluk azalmış olabilir. Sizden yaşça küçük kardeşler ile sorunlar yaşanabilir. Cesaretiniz ve yaşam sevinciniz azalmış olabilir.

 

Aşk ve aile: Yeni aşk ilişkilerinde sınırlı fırsatlar, evlilik hayatında ise engeller ve anlaşmazlıklar beklenebilir. Sadhe Sati döneminde (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi) 2.fazı olan (Janma Sani). Halk dilinde Kandaka Sani olarak bilinen bu dönemin iyi olduğunu maalesef söyleyemiyorum. Duygusal ve fiziksel dalgalanmalar yaratabilir. Bu tehlikelerin canlı bir hayat tarzı benimsenerek ve üstüne giderek aşılabileceği malum. Sağlık kurallarına sıkıca uyulursa bir sorun kalmaz. Planlarınızdaki  görünmeyen engeller sabırlı olmanızı gerektiriyor. Maceralar ve deneme yapmak için uygun olmayan  zamanlar..Yine de Jüpiter sizi fazlasıyla destekleyerek önünüzü açıyor. Jüpiter’in aile evine yolladığı güzel ışıklar, bu karamsar tabloda kurtarıcı rol oynayarak mutluluk veriyor. Anne ile ilişkiler geliştirilebilir. Anneden yarar sağlayabilirsiniz.11 Ağustos sonrası Jüpiter büyüyen ve kazanç getiren 11 eve geçecek. Arzu ve istekleriniz yerine gelecek. Büyük kardeşlerden iyilik göreceksiniz.

 

 

Kariyer ve finans: Jüpiter pek de iyi sayılmayan 10.evde transit yapıyor ancak görünüm yaptığı 2.ev, 4.ev ve 6.eve çok güzel değerler bağışlıyor. Ününüzün arttığı bir dönem. İş yeriniz ve çalışanlarınız için iyi enerjiler mevcut. İyi çalışma koşulları, hem pratik konularda hem dünyevi olaylarda başarı var. Düşmanlar ve rakipler rahatsız edici olsa da yeniliyor. Maalesef, Sadhe –Sati döneminde fazla bir şey beklersek hayal kırıklığı olur.

 

Sağlık: Jüpiter sağlığınızı destekliyor ama bedeniniz özen istiyor. Egzersiz programlarına, formda kalmak için uygun diyetlere, gerekli perhizlere girmek size iyi geliyor. Zaman zaman çok yorgun olduğunuzu hissedebilirsiniz. Hassas zamanlardan geçtiğiniz için çok dinlenmeli, sağlıklı yaşamalı,  bol temiz hava almalısınız. Dişler ve kemikler için kalsiyum almanın tam zamanı…Kendinizi melankoliye kaptırmamalısınız. Kilo kaybı, vücut ölçülerinde daralma bu dönemde olası. Yaşam enerjinizi yükseltmek için, bol meditasyon, her türlü ruhsal gelişim tekniği işinize yarar.

 

 

 

 • YAY (DHANU)

Moola, Poorvashada, Uttarashada (1)

 

 

Genel: Satürn, 2 ve 3,evin yöneticisi olarak, zararlı 12.ci evinizi ziyaret ediyor. Ayrıca Sade-Sati’nin (7½ sene süren Satürn –Ay ilişkisi) de kötü olan ilk fazı etkin olmaya devam ediyor. Hayatı ruhsal bir açıyla değerlendirme zamanı..Satürn 12 ev döngüsünü bitirirken toplanmış, birikmiş çöpler temizleniyor. Bilinçaltında ne varsa elde olmayan nedenlerle, karşınıza olay olarak çıkıyor, yüzleşiyorsunuz. Dolayısıyla yeni başlangıçların değil, çözülmelerin, sonlanmaların yaşandığı bir süreç. Egonuzu yok etmek durumunda ancak, ruhsal yolla rahatlayabildiğiniz bir dönem, çeşitli şeylerden feragat etmek zorundasınız. Geçmiş hayatlardan getirdiğiniz karma temizliği ağır geliyor. Böyle bir dönemde, Yararlı Guru, Jüpiter ise, en  şanslı 9.evden geçiş yapıyor. Satürn’den bakış almaya devam ediyor. yüksek ruhsal bilgi zamanı… Yabancılar, yabancı ülkeler, uzak seyahatler, hac gibi ziyaretler, akademik başarılar, yazı ve yayım işlerinde başarılar sağlar. Yurt dışı seyahatlerinde çok dikkatli olmak gerekir. 17 Nisan-29 Haziran. İstenmeyen unsurlardan kendinizi koruyun. Rahu- Ketu 9/3 aksında yerleşiyor. Jüpiter ve Rahu büyüme ve yarar getiriyor. Yabancı din ve felsefelere , yüksek bilgiye çekiliyorsunuz. Kardeşlere Jüpiter görünümü var…Özellikle babayla ilişkiler gelişiyor. Küçük kardeşle karmik deneyimler yaşanabilir. 1.ev, 3.ev, şanslı 5.ci evlere olağanüstü ışıklar yolluyor. Hem iyi, hem kötü bir yıl. Genişleme isteği ve sınırlar yan yana…Yeni dinler, ideolojiler ve

 

 

Aşk ve aile: Jüpiter kadın haritasında koca karakası yani göstergesi. Rahu yabancılarla ilgili. Yabancı bir sevgiliye çekim duyabilirler. Aynı zamanda gizli işler yapan biri de olabilir. Jüpiter, Satürn’e rağmen mutluluk ve Tanrının lütuflarını veriyor. Gurularınız tarafından eğitimle korunma sağlayabiliyorsunuz.. Felsefenizle büyüleyici olabilirsiniz. Bazı zorluklar deneyimlenebilir ama yine aşk hayatınız ve yaratıcılığınız Jüpiter tarafından destek görmekte..Çocuklarla olumlu ilişkiler var.. Hamilelik ve doğum mümkündür. 11 Ağustos sonrası, iç mutluluk, aile ve anneye fayda getiren bir transit. Hasta ise iyileşebilir. Eğitim için de iyi zamanlar ….

 

 

Kariyer ve finans: 11 Ağustos sonrası Jüpiter’in 10 eve geçmesiyle daha rahatlıyorsunuz. Jüpiter şans evinde bulunması nedeniyle hayal kırıklıkları sizi fazla etkilemeyecek. İstenmeyen unsurlardan kendinizi koruyun..Nüfuzlu kimselerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Davalar gündemde sizi uğraştırıyor ancak açılmış davaları kazanacaksınız. Ayrıca  uzayan bir davanın içine çekilme ihtimali fazla.. Sonuç için sabırlı olmak şartıyla uzun vadeli yatırımlar yapılabilir.11 Ağustos itibariyle ev, araba, arsa gibi konularda alım satım işleri  gündeme gelir.Ancak Mars şubat 19 kadar 11. Ev daha sonra 12. Evinizde Akrep’te 2 ay kalarak inanılmaz harcamalar veriyor. Bu yıl finansal up&down dalgalanmalar olası.

 

Sağlık: Sağlığınız genelde iyi olacak, ancak Jüpiter’in Retro olduğu zamanlar 8 Ocak- 9 Mayıs tarihlerinde sağlığınız ilgi isteyebilir. Çalışma  saatleriniz, ofis hayatınız yorucu ve tüketici olabilir. 17 Nisan- 29 Haziran enerjiniz çok düşebilir. Ofis çalışanlarıyla ters düşmek, rekabetin artması, tartışmalar olası. Sağlık için de hassas dönem. Mikrobik hastalıklar, enfeksiyon hastalıklarına açık bir dönem.  Özellikle elde olmayan nedenlerle yaşadıklarınız sinir sisteminizi zayıflatabilir. Olumsuz düşünceyi derhal pozitife çevirerek, titreşiminizi yükseltin. Alternatif tıp iyi bir çare. Tabii meditasyon, namaz, zikir çekmeye ihtiyaç hissedeceksiniz.

 

 

 

 

 • OĞLAK (MAKARA)

Uttarashada (2,3,4), Sravana, ve Dhanishta (1,2)

 

 

Genel: Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn’ün 11. Evinizde geçiş yaptığını görüyoruz. Satürn Retro zamanları sizin için yorucu…25 Mart, 2016 da retrograde yani geri harekete başlıyor. Satürn,13 Ağustos, 2016 düze dönüyor. Sabırlı olmanız gerekiyor. Bu yıl büyük kardeşler ve arkadaşlardan üzüntü alabilirsiniz. Bazı guruplardan ayrılmak, yeni guruplara girmek olası..Gelecek planlarınızda gecikmeler yaşanabilir.Arzularınızda gerçekçi olmanın zorunluğunu hissedebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla tamamen kopmak, kardeşlerle yüzleşmek, sizi öfkelendirebilir. Arkadaşların kayıpları da mümkün… Kazanç alanında pürüzler ve gecikmeler yaşanabilir. Jüpiter 8.ci evde çok beğenmediğimiz alanda transit ediyor. Dolayısıyla 8/2 aksında Rahu ve Ketu’yu görüyoruz. Rahu mistik alanda , yeraltı dünyasında her şeyi deneyimlemek isteyecek. Ketu ise aile, eğitim, birikim alanında kısıtlamalar verecek. Ketu para ile iyi ilişkiler kuramıyor çünkü ruhsal eğilimde..Rahu’ değişim dönüşüm evinde Jüpiter ile vasiyetlerden, miraslardan, paylaşılan ortaklaşa paralardan pürüzlü enerjiler sonrasında kazanç sağlayabilecek. Faizler, sigorta gelirleri, emekli aylıkları gibi konularda ani olaylar beklenebilir. Borç, kredi için abartıya kaçılırsa hayal kırıklıkları sizi bekliyor olacak. Okült bilgi ve ruhsal uğraşlar için iyi bir süreç. Metafizik, görünenin arkası çok cazip, araştırmak isteyeceksiniz. Ölümle ilgili felsefeler geliştirebilirsiniz. Uzakdoğu sporlarına merak uyanabilir. Yoga ve meditasyona başlayabilirsiniz.

 

Aşk ve aile: Satürn 7 bakış açısıyla aşk evinize bakıyor. Aşkta sorumluluk almak gerekiyor. Kısıtlı ve engellerle dolu , üzüntü veren bir dönem..Çocuklar ve yaratıcılık da bundan nasibini alıyor. Hamile kalamama, çocuk kaybetme olası.. Aldanmalara dikkat!! Ancak Jüpiter ve Rahu’nun değişim evinden aile evine bakması miraslardan mal mülk  kazanma veya yakınların kaybı ile ilgili olabilir.

 

 

 

Kariyer ve finans: Kariyer açısından mücadeleli bir dönem…Kariyerinizi geliştirirken ve serveti artırırken zor zamanlar yaşayabilirsiniz. Dikkatli ve dakik davranmalısınız. Tüm çabalarınıza rağmen yine de takdir edilmiyorsunuz. Transferler olası.. Terfide gecikmeler olabilir. Meslekten gelen akan parada problem var. Yılın ilk yarısı çok harcama, borçlanma, kredi çekme konularına işaret ediyor.11 Ağustos sonrası şans yüzünüze gülecek. Seyahatler, tanıtım, medya alanlarında gelişmeler başlayacak.

 

 Sağlık: Satürn sağlıkla ilgili 1. Evinize görünüm yapıyor. Bağışıklık güçlendirici vitaminler, özellikle kemikler, dişler için kalsiyum almak gerekiyor. Olağan bağımlılıklardan özgürleşme zamanı. Çocukların sağlığına da dikkat edilmesi gereken bir dönem. Merkür Retro tarihlerinde sağlık kontrolleri gerekebilir. Hassas bağırsaklar, hazımsızlık dikkat çekici. Temiz havada dolaşmak, sinir sistemini sağlıklı tutmak, meditasyon yapmak gerekiyor. Spor yaparken dikkatli olun.

 

 

.

 • KOVA (KUMBHA)

Dhanista (3,4), Sathabishak, Poorvabhadra (1,2,3)

 

Genel: Jüpiter 7.evde transit yapıyor, görünüm yaptığı 1.ev, 3.ev ve 11.eve çok güzel değerler bağışlıyor. İyimserlik ve coşkunun yanında  sosyal ilişkileri büyütme zamanı. 3, 7, 11 hava burçları altın üçgen arzu ve isteklerin gerçekleşme zamanı olduğunu fısıldıyor. Ancak Ketu ve Rahu 1/7 aksında ilişkiler açısından ani hareket veriyor. Jüpiter’e rağmen ayrılıklar, boşanmalar olası. Çok hareketli bir ortaklık evi yaşanıyor. Kova yöneticisi Satürn 10.evde, zorlanarak çok çalışmanız gereken bir döneme işaret ediyor.

Özellikle 17 Nisan- 29 Haziran mücadele ve terslikler meslek hayatınızı zorluyor. Satürn yılın ilk yarısının büyük bölümünde  Retro. 25 Mart-13 Ağustos burç yöneticinizin ağır sorumluluklarla karşılaşacağını öngörüyor.

Rahu ve Ketu 1/7 aksta ilişkilerin hayatınıza damga vurduğu bir dönemi vurguluyor. İlişkilerde , kendinizi karşı tarafın yerine koymayı unutmayın. Bencillikten uzak durmak gerekiyor. Geçmiş hayatınızla kontak kurduğunuz bir  dönem. Kendinizle yüzleşerek affetmeyi öğreneceksiniz. Geçmişi sevgiyle bırakın ki yeni enerjilere açık olun.

 

 

Aşk ve aile: Karşı cinsi kendinize çektiğiniz bir dönem. Mutluluğu hayatı başka biriyle paylaşma zamanları..Özel, varlıklı, ruhsal ve yabancı bireylere çekilebilirsiniz. Aşk için fırsatlar kapıda. Saygı duyacağınız, dürüst kişilerle karşılaşabilirsiniz. 11 Ağustos’a kadar ortaklardan şans, kısmet söz konusu.  Büyük ve küçük kardeşler için olumlu bir transit yaşıyorsunuz. Ancak Satürn’ün 4. Eve bakışı anneyle ilgili sorunlar, evler, arabalar ve arazilerde zorluklar ve engeller ile karşılaşabileceğinizi öngörüyor. Satürn’ün 7. ci eve bakışını da hatırdan çıkartmazsak, Jüpiter’in şansını azaltmamasını umalım.

Kariyer ve finans: İş ortaklıkları için verimli. Satürn 10 evde daha önce kariyer için yaptığı tüm çabaların sonucunu ve ödülünü almak durumundadır. Yaptığınız iyi şeyler için terfiler, itibar kazanabilirsiniz. Eğer tembellik yapıp, sorumluluk almadıysanız, dünyadan geri bildirim alırken statü konusunda zorlanabilirsiniz. Kariyer performansınızın, gerçekçi biçimde farkına vardığınız bir süreçten geçiyorsunuz. Yetenekleri mükemmelleştirmek, onlar üzerinde uzman olmak, verimli sonuçlara dönüştürmek sizin elinizde…Kendinizi zirveye taşıyabilirsiniz. Tabii bu kolay değil. Çok büyük  mücadele vermek  ve engellerle savaşmak zorundasınız. Ağustos 11, itibariyle birikim evinize Jüpiter’den destek geliyor.

Sağlık:Yöneticiniz Satürn bulunduğu burçta rahat değil. O nedenle siz de huzursuzsunuz. Bir de Mars transitinin 2 ay Akrep ‘te Satürn ile kalacağını düşünürsek sağlığımızın ne kadar dikkat istediğini anlayabiliriz. Zaten değişken sağlık durumunuzda , duygusal çalkantılara çok açıksınız. Deniz kenarlarında dolaşmak, meditasyon yapmak, temiz havada bulunmak sizi ılımlı yapar. Alternatif tıptan destek alabilirsiniz. Öfkeyi içeri atarsanız kalp, mide, dolaşım  problemleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

 • BALIK (MEENA)

Poorvabhadra (4), Uttarabhadra, Revati

 

Genel: Yöneticiniz Jüpiter, yararlı olmayan 6.evden geçiyor. Fakat 10.ev, 12.ev ve 2.eve görünümler yaparak onları destekliyor. 6.cı ev, sağlık ve iş, çalışma ortamınız, düşman ve küçük baş hayvan eviniz. İş hayatınızda yeteneklerinizi, becerilerinizi kullanmak, hastalıkları yenmek, rakiplerinizi ve düşmanlarınızı yenmek için iyi bir transit. Ruhsal gelişime açık bir dönem. Servet evi ve aile de Jüpiter’den güzel ışıklarla besleniyor.11 Ağustos itibariyle 7. Ev partnerler evine geçerek bir yıl evlilik ve ortaklık temalarını destekleyecek. Bazılarınız yuva kuracak, bazılarınız iş ortaklarıyla hareket edeceksiniz.

Satürn 9. cu şans evinizde…Babanız ve küçük kardeşlerinizin sıkıntılı bir dönemi. Satürn şansınızı azaltıyor ama ruhsal gelişim için iyi. 17 Nisan- 29 Haziran Mars’ın baba evinde geri hareketi babanın sağlığı için tehlike. Küçük kardeşlerle de sürtüşme büyüyebilir.

Rahu- Ketu, 6/12 aksında. İyi bir yerleşim. Yabancılarla iletişimde büyüme var. Başkalarına hizmet etmekte, kuvvetli düşmanları yenmekte başarılısınız. Kendi şeytanlarınızla da başa çıkacaksınız. Ketu’nun 12. Evden geçişi size aydınlanma sağlayabilir. Yabancı ülkelerde başarı var.

Yılın ilk yarısı evlilikte sorunlar verebilir.

 

 

Aşk ve aile: Yabancı partnerler hayatınıza girebilir. Yabancılarla evlenmek isteyebilirsiniz. 11. Ağustos sonrası aşkta büyük fırsatlar. Yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabilir, hamile kalabilir, çocuk isteyenler doğurabilirler. Anne ve mal mülk, evle ilgili temalar Merkür retrosunda pürüzlü enerjilere açık. Mutluluk duymanız kafa karışıklığından engellenebilir.

 • 5/1/2016, 25/1/2016        
 • 28/4/2016, 22/5/2016
 • 30/8/2016 , 22/9/2016

 

 

Kariyer ve finans: Ocak , şubat kariyer için faydalı dönemler. Güneş, 10 ve 11ci evden transit ediyor. Yeni bir fırsat kapınızı çalabilir. Bu eskisinden daha iyi olabilir. Fırsatın elinizden kaçmasına izin vermeyin. Tüm müşteri, üst ve altınızda çalışanlardan destek ve işbirliği görüyorsunuz. Müşteri portföyü büyüyor ve işte çeşitlilikler artıyor. Yaşam standardı yükseliyor. Yeni yerler, dış ülkelere seyahatler var ama yolculuklar yorucu geçebilir Ancak buralarda tanışılan kişilerle beraberlikler uzun vadeli görünüyor. Her şeye rağmen gizli düşmanlara dikkat… 5 Ocak-25 Ocak Merkür retrosu kazanç evinizde pürüzlü enerjiler veriyor. Büyük kardeşlerle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Şubat 19’a kadar, kredi, borç için uygun değil.

 

 

Sağlık: Rejim veya diyet yapmak, beslenme sisteminize düzen vermek, bedeninize özen göstermek, sağlığınıza yatırım yapmak için çok verimli bir dönem. Jüpiter’in geri hareket yaptığı 8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 arası hassas zamanlar. Gizemli, teşhis konulmayan hastalıklar çıkabilir. Ayurveda gibi alternatif tıptan faydalanabilirsiniz.  Kalbe, mideye dikkat! Meditasyonun tam zamanı…Ruhunuzu rahatlatacak kişisel gelişim teknikleri için çok iyi bir süreç…Aydınlanmaya yaklaşmakla vücut titreşiminizin yükseleceği zamanlar…Her istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.V

Bu yazı Makaleler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir