Biyografi

Ben Merih Akalın, siteme hoş geldiniz.

MERİH AKALIN KİMDİR?

Eskişehir Yeni Kolej’den sonra İstanbul Üniversitesi Prehistorya ve Klasik Arkeoloji bölümünü bitirdi. Aynı zamanda Bizans Sanatı, İlkçağ Tarihi, Psikoloji ve Pedagoji sertifikalarını tamamladı.

Merih Akalın Hürriyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu yarışmada Türkiye 3. güzeli seçildi. Comitée Français d’Elégance’ın davetlisi olarak Fransa, Almanya, Belçika’da Uluslararası mankenlerle ünlü Maison’ların Haute Couture defilelerine katıldı.1975’de kurulan Başak Gürsoy Mankenlik Ajansında, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda onbeş yıl çalıştı.

Merih Akalın 1984’de Haldun Dormen’in teklifiyle “Hotel Paradiso” oyununda rol aldı.Gülriz Sururi’nin “Tiyatrocu”adlı eserinde oynadı. Şahika Tekand’ın, Stüdyo Oyuncuları’nda üç yıl süreyle tiyatro kurslarına katıldı. Çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı.

Merih Akalın çok sevdiği kıymetli hocası Mustafa Erses’ten Türk Sanat Müziği dersleri almış,1985’de, iki yıl müzik çalışmaları yaptı. Devlet Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in Benerci Kendini Niçin Öldürdü? adlı oyununda yönetmen Mehmet Ulusoy’un reji yardımcılığını üstlendi.

1984 senesinde, Maharishi Mahesh Yogi’nin Transandantal Meditasyon, daha sonra 1991′de Sidhi (Yogi Uçuşları) tekniklerini alarak uygulamaya başlamış ve halen devam etmektedir. Transandantal Meditasyon hareketinin tüm kurslarını (Veda Bilimi, Yaratıcı Zeka Bilimi, Nabız Okuma, Jyotish yani Hint-Vedik Astrolojisi I-II, Tam Veda Bilgisi, Mükemmel İnsan) tamamlamıştır. Ayrıca Kiara Windrider’ın öğretisi İlahi Nur terapistidir.

Merih Akalın, Advanced Reiki Master olup, Usui Reiki I-II-III eğitimleri vermiştir.

1991′de Vedik (Hint )Astrolojisine yoğun ilgi duymaya başlamış, önce Maharishi Jyotish ve daha sonra Dirah Academi’nin kurslarını başarıyla tamamlamıştır. 1999 da Batı Astrolojisi öğrenerek Hakan Kırkoğlu’ndan sertifika almaya hak kazanmıştır. A.M.A Öner Döşer’in Medieval- Klasik Astroloji eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Merih Akalın, halen Amerikan Collage of Vedik Astrology’e bağlı olan Dirah Academy International’ın , Kendine Dayalı Vedik Astroloji ayrıca Batı Astrolojisi ve Kişisel Gelişim eğitimini vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

merihakalin@superonline.com

www.merihakalin.com