Vedik Astrolojisi

Hindistan’da kehanet, Jyotish (Sanskritçe’de jyoti kelimesi “ışık” anlamına gelir) adı verilen çok detaylı bir astroloji sistemiyle düzenlenmiştir. Geleceğin tahmin edilmesi tamamen ışığın ne söylediğinin incelenmesidir ve en iyi astrolog bütün tabloları atlayarak direkt olarak geleceğin ışığına bakan ve ileriyi gören kişidir. Jyotish aynı zamanda Vedik-Hint Astrolojisi olarak anılır.

Vedik astrolojisi kutsal olanın dilidir.Tanrıyla konuşmanın yoludur. Bizler hakkında her şeyi açığa çıkaran karmaşık kodlanmış mesajlardır, kutsal şifredir.

Vedik astrolojisi ruhun yolculuğunu anlatır. Bireyin, evrenin bire bir kopyası olduğunu, mikro kozmosun nasıl makro kozmosla tamamen aynı olduğunu, sonsuzluğun nasıl sadece bir nokta içinde canlı olduğunu, ölümsüzlüğün nasıl gelişimin gerçeği olduğunu, tüm evrenin yapısını anlatır.

Vedik astrolojisi özel şahsi karmalar ve yüzleşeceğimiz olaylar ile ilgilenir. Kasten seçeceğimiz doğrular, sadece bu hayatı geliştirmekle kalmayıp ileri taşınacak olan kötü karmayı da önler, bilincimizi yükseltir. Kendimizi tanımak, gelecek tehlikeleri önlemek, ruhun amacına yönelmek ancak Vedik Astrolojisi yani Jyotish, en yüce ışığın bilgisiyle gerçekleşir.

“Bir şeyin geçmiş, şimdi ve geleceğini bilmek için gerekli olan tek şey doğum saati (başlangıç anı), günü ve yeridir. Noktayı tayin edersek diğer tüm noktaları bilebilir ve Tanrı’nın zihnine daha çok yaklaşabiliriz.

EĞİTİM

Vedik astrolojisi, 5000 yıllık bir astrolojidir. Artan sayıda batılı astrolog Vedik astrolojisinin değerini keşfediyor. Batı dünyasında Vedik Astrolojisine duyulan ilgi gittikçe artıyor. Öngörümlerde sideral (yıldızsal-kaymamış) zodiak tam isabet kaydediyor…

Bu kursta kısa bir zamanda karmik bilgiler veren Vedik-Hint Astrolojisinin temel bilgilerini alarak, hem kendi haritanızı tanımayı hem herhangi bir haritayı nasıl yorumlayacağınızı,  gelecekteki gelişmeleri öngörebilmeyi öğrenebilirsiniz.

DANIŞMANLIK

Doğum Haritası Yorumu: Doğduğumuz andaki gökyüzünün konumu kişiliğimizi ve kaderimizi oluşturur. Doğduğunuz andan itibaren ise gezegenlerin hayatımızda değişik etkilerini deneyimleriz. Bu etkiler bazen iyi bazen kötüdür. Gezegenlerin birleşik etkisi size hangi Daşa’yı (döngüsel dönemler) yaşatıyor? Şu anda gökyüzündeki transit yapan gezegenler sizi nasıl etkiliyor? Yaşantınızda neler oluyor ve olacak? Bu etkilere ne gibi çareler bulabiliriz? Size uygun yarı kıymetli taş, renk ve mantralar nelerdir?.

Doğum günü ( gün, ay, yıl), doğum yeri ve doğum saati bilgilerinizi eksiksiz ileterek  (Doğum saatinizi net olarak bilmiyorsanız doğru doğum saatini bulmak ayrı bir işlem gerektirir) kişisel astrolojik doğum haritanızın analizini yaptırabilirsiniz.

Bu yazı Makaleler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir